Daha Yaşanılabilir Bir Karaman İçin

Karaman Belediyesi yaya trafiğinin yoğun yaşandığı caddelerdeki kaldırım işgali sorununu ortadan kaldırmak için bir kampanya başlattı.

Daha Yaşanılabilir Bir Karaman İçin

banner390
Konuyla ilgili olarak esnafa el ilanı dağıtan belediye yetkilileri vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için kaldırımların kanunlar çerçevesinde kullanılması gerektiğini bildirdi.

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan açıklamasında, “Değerli Esnaflarımız; Karamanımızda faaliyet gösteren esnaf ve işletmecilerimizin, yol ve kaldırımlar üzerine ürünlerini çıkarmaları neticesinde vatandaşlarımızın geliş geçişlerini zorlaştıran birtakım sorunlar ortaya çıktığı görülmektedir. Vatandaşlarımızın bu sorunla ilgili şikâyetleri gün geçtikçe artmaktadır Ayrıca bu durum şehrimizin düzensiz ve kötü görünmesine neden olmaktadır. İnanıyorum ki kaldırım ve yolların düzenli olması esnaflarımızın da menfaatine olacaktır.

Esnaf ve işletmecilerimizin, bulundukları ticarethanelerinin önünü düzenleyerek belediyemiz tarafından herhangi bir cezai işleme maruz kalmamaları için, yol ve kaldırımları işgal etmemelerini kendilerinden rica ediyor, hayırlı işler bol kazançlar diliyorum.

Şehrimizin huzur ve refahı için gelin hep birlikte el ele verelim.” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ali - 1 yıl önce
karamanda o kadar sorun varken bırakınlar ya
Avatar
kerim - 1 yıl önce
Duyuru güzel bldy uygularmı acaba halkın bu ve benzer aksaklığı giderileceğine hiç inancı yoktur.Çünkü yetkililer ortamı yaya dolaşıp aksaklığı görmek istemiyo.
Avatar
Maraz - 1 yıl önce
Kerim bey gôzleminiz yanlış şahsen gördüm ben sayın il emniyet müdürümüz ve belediye başkanımız yaya olarak halkın içinde gezmekteler yiğidi ôldür hakkını yeme demiş atalarımız