Elvan: YHT Gurur Abidelerimizden Biridir

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan açılışı yapılan YHT'nin ilk seferinde Karaman İnternet Medyası mensuplarına ve Karaman'dan programa katılanlara teşekkür etti

 Elvan: YHT Gurur Abidelerimizden Biridir

Elvan: YHT Gurur Abidelerimizden Biridir
İlgili Galeriye Git
Basın Mensuplarına bazı açıklamalarda bulunan Elvan, YHT için "gurur abidelerimizden biridir" dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, hızlı tren açılışından duydukları gururu dile getirerek, "35 adet tünel, 26 viyadük, 52 köprü, 158 altgeçit, 83 üstgeçit, 669 menfez, bin 23 sanat yapısı ile yaklaşık 8,6 milyar liraya mal olan bu proje ülkemizin gurur abidelerinden biridir" dedi.

Bakan Elvan, Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattı'nın (YHT) açılışında, Türk milletinin bu vatan için taş üstüne taş koyan herkesi hayırla yad ettiğini belirterek, Türk halkının her şeyi gören ve değerlendiren bir feraseti olduğunu söyledi.

AK Parti ile millete hizmet yolunda, taş üstüne taş koymanın ötesinde, dağları delen Ferhat misali tüneller açtıklarını anlatan Elvan, memleketin en ücra köşesine yol götürdüklerini, hava yolunu halkın yolu yaptıklarını aktardı. Yurdun dört bir yanını demir ağlarla gerçek manada kendilerinin ördüğünü ifade eden Elvan, "Bugün açılışını yaptığımız Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Projesi de herkesin bildiği üzere, ömrü bu yollarda geçmiş halkımızın en büyük hayaliydi. Bu önemli günde bizi yanlız bırakmayan Karaman'dan gelen dostlarımıza da teşekkür ederim" diye konuştu.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.