Emekseven Camiide Mevlid Kandili Özel Programı

AKÇEV ve Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin “Mevlid 1435 EL-ADİL(sas)” Programı gerçekleşti

Emekseven Camiide Mevlid Kandili Özel Programı

banner390
Emekseven Camiide Mevlid Kandili Özel Programı
İlgili Galeriye Git
Son Peygamber Platformu’nun öncülüğünde Karaman Ahlak Kültür ve Çevre Derneği  (AKÇEV) ve Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından Peygamber (sas) Efendimiz’in veladetine özel “El-Âdil”  temalı mevlid kandili programı dün gece Emekseven Camii'de düzenlendi. 
AÇEV'den  yapılana açıklamada;''Hicri 1430 yılında başlatılan temalı mevlid kandili programları kapsamında bugüne kadar Peygamber Efendimizin “el-Emîn”, el-Muallim”, “el-Beşîr”, “es-Sâdık” ve “el-Mübelliğ” vasıfları günümüz insanına anlatılmaya çalışılmıştı.

Yatsı namazından sonra İmam Hatip Mehmet Ali Şalkacı Kuran- Kerim ve mailini okudu.
“İnsanlık adaleti O’ndan öğrendi”  ana konsepti ile Karaman Ahlak Kültür ve Çevre Derneği  (AKÇEV) tarafından hazırlıkları sürdürülen “El-Âdil (sas)” temalı mevlid kandili programı hicri 12 Rebi’ül-evvel 1435, miladi 12 Ocak 2014 Pazar günü yatsı namazına müteakip Karaman İl Müftülüğü Murakıplarından Osman ETYEMEZ Hocanın  “Peygamberimizin el-Âdil Vasfı ve Adalet” konulu sunumu ile gerçekleşti.

Program sonrası tüm cemaate ballı süt ve hurma ikramınında bulunuldu.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
esad - 3 yıl önce
ikram ayran deildi yuaw, ballı süt ve hurma idi.
programın sonuna kalmadınız herhalde ? :)

Admin; Karaman'da bu programı duyuran birkaç siteden biriyiz. Program sonrası haberini yapan da sadece biziz. Bunun için Allah razı olsun yerine, hemen eleştiri yapmışsınız esad Bey teessüf ederiz.
Programın sonuna doğru http://www.karamangundem.com/asayis/silahla-2-esnafi-gasp-eden-2-kisi-yakalandi-h7904.html haberine gitmek zorundaydık..