Ermenek İlçesinde Maden Ocağında Su Patlaması! Çok Sayıda İşçi Mahsur Kaldı!

Ermenek İlçesinde Maden Ocağında Su Patlaması! Çok Sayıda İşçi Mahsur Kaldı!

Ermenek İlçesinde Maden Ocağında Su Patlaması! Çok Sayıda İşçi Mahsur Kaldı!

banner390
Karaman'ın Ermenek ilçesi Cenne mevkisinde bir kömür ocağının 300 metre derinliğindeki su kaynağının patlaması sonucu ocağı su bastı 8 işçi kurtarılırken yaklaşık 20 işçinin yeraltında mahsur kaldığı öğrenildi.
Bölgeye çok sayıda kurtarma ekibi ve ambulans gönderildi.
YAKLAŞIK 20 İŞÇİ MAHSUR
Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesi yakınlarındaki maden ocağında galeriyi su basması sonucu mahsur kalan işçilerden 8’i kurtarılırken, 20 işçinin kurtarılması için başlatılan çalışmalar sürüyor.
Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesi yakınlarında bulunan özel bir maden ocağında saat 13.00 sıralarında galeriyi su basması sonucu işçiler mahsur kaldı. Karaman ve çevre illerden çok sayıda kurtarma ekibi maden ocağının bulunduğu bölgeye hareket etti.Maden ocağında ise su tahliye çalışmalarına başlandı.
Karaman Valisi Murat Koca, çalışma esnasında saat 13.00’ten sonra su baskını meydana geldiğini belirterek, “20 işçimiz şu anda yer altında mahsur. Suyun galeriyi işgal etmesi sonucu meydana geldi. Kurtarma çalışmaları devam ediyor. Çevrede maden birden fazla olduğu için diğer madenlerden yardım alınarak biriken suyun tahliyesine devam ediliyor. İnşallah arkadaşlarımız sağ salim kurtulur” dedi. 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
inanmıyorum - 2 yıl önce
ne demek iki gün su tahliyesi suyu çekecek bir makina falan yokmu acil maden ler için ciddi güvenlik önlemleri alınsın
Avatar
dudu baysal - 2 yıl önce
geçmiş olsun herkese allah yardımcıları olsun inş.