Ermenek’e Yarı Olimpik Yüzer Yüzme Havuzu

Ermenek Belediyesi Turkuaz Baraj Gölü üzerinde, MEVKA kapsamında Taşeli Bölgesi Su Sporları ve Doğa Turizmi Projesi Kapsamında yarı olimpik yüzer yüzme havuzu yapımına başladı.

Ermenek’e Yarı Olimpik Yüzer Yüzme Havuzu

Belediye Başkanı Uğur Sözkesen “deniz bulunmayan Ermenek’te Akdeniz kıyılarını aratmayacak bir projeye imza atıyoruz. Taşeli Bölgesi Su Sporları ve Doğa Turizmi Projesi kapsamında yaptırdığımız ve 385,860.00 bin liraya mal olan yarı olimpik yüzer yüzme havuzu 12,5x25x1,40/1,60 metre ebatlarında bir yetişkin, 5x12,5x0,80 metre ebatlarında bir çocuk havuzu ve 2,5x5,0x0,40 metre güneşlenme platformundan oluşmaktadır. Bu güzel havuzun yanında iskele – marina çalışmalarımızda vardır. Ayrıca 4,5 km’lik sahil yolumuzun 1. Km’sinin alt yapısı tamamlandı. Bu ve benzeri projelerle ilçemizi her türlü sosyal, turistik ve sportif etkinliklere açık hale getireceğiz” dedi.

Geçtiğimiz hafta da yüzer havuz, sahil yolu ve mesire alanı çalışmalarını incelemek üzere Devlet Su İşleri müsteşarı Lütfi Akca, Müsteşar Yardımcısı Mustafa Eldemir, Devlet Su İşleri Genel Müdürü Ali Rıza Diniz ile Orman Bölge Müdürü Bekir Karacabey Ermenek’e geldi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.