Ermenek´teki 8 Kömür İşletmesinde Flaş Gelişme

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Ankara Grup Başkanlığı kararıyla Ermenek´te faaliyet gösteren 8 maden ocağında üretim durduruldu.

Ermenek´teki 8 Kömür İşletmesinde Flaş Gelişme

banner390
Karaman’ın Ermenek ilçesinde bulunan iş müfettişleri, bölgedeki tüm maden ocaklarında inceleme yaparak, "idari tedbir raporu" hazırladı. Raporun iletilmesinin ardından Ankara Grup Başkanlığında yapılan heyet toplantısında, Ermenek´te aaliyet gösteren 8 maden ocağında eksikler giderilinceye kadar üretimin durdurulması kararı verildi

Karar gereğince ocaklarda iş tamamen durdu. Ocağın güvenliği açısından yapılması gereken havalandırma ve kaçış yolunu sağlamak üzere kazı yapılması, su atımı, işçilerin ve malzeme geliş gidişi için kullanılan yolların kontrolü çalışmalar daimi nezaretçi ve iş güvenliği uzmanının gözetiminde en az sayıda işçi ile gerçekleştirilecek. Bu sürede de üretim yapılmayacak. Öte yandan daha önce iş durdurma karası verilen Tarkom maden ocağının eksiklerini giderdiği, iş müfettişlerinin incelemesinden sonra üretimin tekrar başladığı öğrenildi.

Bu arada ilçede Akpınar Madenciliğe ait açık maden ocağında üretim devam ediyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kömürcü - 2 yıl önce
Yapın yapın daha az Ölenler var
Avatar
idris n. uysal - 2 yıl önce
dostlar, flash kelimesi yanlış. diyecekseniz flaş deyin. ya da önemli kelimesini kullanın. selam