Ermenek'teki Acılı Ailelere Yardım

Kamu Şirket Personelleri Genel Başkanı Hakan Aydın, Ermenek'teki acılı ailelere Soma'da yapılan yardımların aynısının yapılacağını söyledi.

Ermenek'teki Acılı Ailelere Yardım

banner390
Karaman'ın Ermenek ilçesinde yaşanan maden faciasının ardından acılı ailelere hükümetin yardımda bulunacağı açıklandı. Bakanlık yetkilileri ile yaptığı görüşmenin ayrıntılarını açıklayan Kamu Şirket Personelleri Derneği (KAŞİP) Genel Başkanı Hakan Aydın, Soma'da yapılan yardımların aynı şekilde Ermenek'teki ailelere de yapılacağını duyurdu.
KAŞİP Genel Başkanı Aydın, açıklamasında "Soma'daki kardeşlerimize yapılan tüm yardımlar, Ermenek'teki acılı ailelere de yapılacak. Bunlardan biri konut edindirme yardımı. Diğer biri her aileden bir kişiye istihdam sağlanması ve bunun yanı sıra cenaze masrafları gibi yardımlar devlet tarafından ailelere ulaştırılacak.

KAŞİP olarak yaptığımız bu çalışmanın karşılığını aldık. Artık Türkiye'de bu tür acılar yaşanmasını diliyoruz. Bu çalışmalara imza atmayalım. Yaşananlar bizim için büyük bir acı. İş güvenliği öneminin daha iyi kavrayan Türkiye'de artık maden faciaları yaşamak istemiyoruz" dedi.İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.