Gençlik Merkezi’nde Osmanlı Geleneği Devam Ediyor

Mübarek Ramazan ayının gelmesiyle tüm yurtta etkinlikler ve hazırlıklar yapılırken, Karaman’da da Gençlik Merkezi tarafından teravih çıkışı vatandaşa şerbet ve gül lokumu ikram edildi

Gençlik Merkezi’nde Osmanlı Geleneği Devam Ediyor

banner390
Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerine devam eden Gençlik Merkezi tarafından her yıl geleneksel hale gelen şerbet ve gül lokumu ikramı bu yılda Babaoğlu Camiide gerçekleşti. Karaman Gençlik Merkezi müdürü Şabettin Gezen nezaretinde gerçekleşen ikramda, gençlik liderleri ve gönüllü gençler unutulmaya yüz tutmuş bir Osmanlı geleneğini canlandırarak Babaoğlu Camiide kılınan teravih namazı sonrası vatandaşa şerbet ve gül lokumu ikram etti. Şerbetten tatmak isteyen genç ve yaşlılardan oluşan cemaat uzun kuyruklar oluştururken, etkinliğe çocuklar da büyük ilgi gösterdi.

Böyle güzel etkinliklerin her yıl devam edeceğini belirten Spor İl Müdürü Hayati Kısacık,” Vatandaşımıza teravih çıkışı şerbet ve gül lokumu ikramında bulunduk. Bunu önümüzdeki yıllarda gelenek haline getirmeyi düşünüyoruz. Ramazan ayı boyunca Gençlik Merkezimizde oluşturduğumuz Ramazan Özel Köşemiz ile gençlerimizle farklı aktiviteler gerçekleştirdik. Etkinliklerimiz vatandaşlarımıza ramazan ayı içerisinde farklı bir anı bırakacaktır. Güzel tepkiler alıyoruz” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.