Gökkuşağı Üst Geçidi Trafiğe Açılıyor

Devlet Demir Yolları tarafından geçtiğimiz yıl başlanan hızlı tren çalışmaları kapsamında Gökkuşağı Yüzme Havuzu civarında yapımı devam eden üst geçit önümüzdeki günlerde trafiğe açılıyor.

Gökkuşağı Üst Geçidi Trafiğe Açılıyor

Karaman Belediyesi ve Devlet Demir Yolları işbirliği ile yapımına başlanan Gökkuşağı Üst Geçidi çalışmalarında sona gelindi. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiple üst geçit üzerinde sıcak asfalt uygulaması yapıyor.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan “ Demiryolunun şehir merkezinden ayırdığı Larende, Şeyh Şamil ve Sümer Mahallelerimizin şehir merkezine bağlantısını sağlayacak olan üst geçitlerimizden ilki Makro Market civarında geçtiğimiz aylarda hizmete açılmıştı. Bir diğer önemli geçit olan Gökkuşağı Üst geçidinde de çalışmalarda sona gelindi. Ekiplerimiz üst geçit üzerinde sıcak asfalt uygulaması yaptılar. Köprüye olan bağlantı yolları da belediyemiz tarafından yapılacak. Sonuç olarak demir yolunun şehir merkezinden ayırdığı mahallelerimiz yapılan üst geçitler sayesinde rahat ve güvenli bir şekilde ulaşım imkânına kavuşacaklar” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
muallim - 1 yıl önce
başkanım makro market yanındaki üst geçit çok dar ve dik.iki yaya yan yana geçemiyor.iki yaya karşılaşınca biri yola inip yol veriyor.buda tehlikeli.bence tam bir mühendislik fiyaskosu.ne akla kulluk edilmiş anlamadım.
Avatar
sümerli - 1 yıl önce
sümer mahallesi yıllardır akp yi desdekledi ama yolları kaldırımları berbat .olan asfaltlarda yamadan geçilmiyor.acil asfalt ve kaldırım...
Avatar
ayse - 1 yıl önce
Evet cok dar olmus yapilan masrafa degmemis yazik