banner417
banner425
01 Mayıs 2013 Çarşamba 11:21
535 Okunma
Gönül Gözü Kahvesi Türk Dil Bayramında Açılıyor
banner416
     İçerisinde engelli vatandaşlarımızın çalışacağı Gönül Gözü Kahvesi ve Engelli Parkı 736. Türk Dil Bayramı etkinliklerinde hizmete açılacak.  

     Halkımız tarafından Koyunlu park olarak bilinen Türk Dili Parkı’nda yapılan düzenlemeler tüm Türkiye’ye örnek olacak nitelikte. Parkta daha önce alkollü lokanta olarak çalıştırılan ve huzur bozan bir takım olaylar gerçekleştiği için çevreye rahatsızlık veren bina boşaltılarak engellilerin kullanımına uygun şekilde yeniden düzenlendi. Parkın çevresinde de engelliler için engelsiz park çalışmaları devam ediyor.


    Her yıl Mayıs ayında kutladığımız Türk Dil Bayramlarında Karaman’a bir eser kazandırıldığını söyleyen Belediye Başkanımız Kâmil Uğurlu, bu yıl ki Dil bayramı hediyesinin Gönül Gözü Kahvesi olacağını belirtti. Parkta ki çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Uğurlu: “Tahtakale olarak bilinen ahşap binayı çevresiyle birlikte sıfırdan ele aldık. Orayı içerisinde sadece engellilerin çalışacağı ama tüm vatandaşlarımıza hizmet verebilecek tarzda hizmete açıyoruz. Üst katta özel karanlık bir odamız olacak. Bu odada görme özürlü vatandaşlarımız servis yapacak ve hemşehrilerimiz de karanlık odada hayata onların penceresinden bakmış olacak. Dolayısıyla Gönül Gözü Kahvesi’nin ismi buradan geliyor” dedi.

    Park çevresinin de engelli vatandaşlarımız için düzenlendiğini ve özel tasarlanmış oyun aletleri kurulacağını iade eden Uğurlu, bu örnek tesisin 736. Türk Dil Bayramı etkinlikleri içerisinde törenle hizmete açılacağını müjdeledi.

Son Güncelleme: 01.05.2013 20:02
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426