banner417
banner425
25 Mart 2015 Çarşamba 09:15
665 Okunma
Hafızlık Ve Kuran-I Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Yapıldı
banner416
Yunus Emre Konferans Salonunda düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, İşkur Müdürü Kenan Ateş, İl Müftü Vekili Mustafa Kınay, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri ile öğretmen, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Selami Gün’ün konuşmasıyla devam etti. Okul Müdürü Gün, milletimizin İslam tarihinde Kuran’a hizmet eden bir millet olarak yer aldığını belirterek hat sanatının gelişmesinde millet olarak katkılarımızın büyük olduğunu ifade etti.

Ardından yarışmacı öğrenciler jüri üyeleri önünde kura çekerek belirlenen okuma sırasına göre en güzel okuyuşlarını gerçekleştirdiler. Jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucuna göre derece alan öğrenciler hediyelerini protokol üyelerinden aldılar.

Kuran-ı Kerim, ezan okuma ve hafızlık kategorilerinde yarışan öğrencilerden il birincileri Kırşehir’de düzenlenecek bölge yarışmasında ilimizi temsil edecekler.

Puanlama sonucuna göre birinci gelen öğrenciler şu şekilde:

Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Birincisi: Ahmet Can Sümbüloğlu – Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi

Ezan Okuma Birincisi: Muhammet Şahin – Ermenek Anadolu İmam Hatip Lisesi

Hafızlık Yarışması Birincisi: Ünal Durmuş – Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi

Son Güncelleme: 25.03.2015 15:26
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426