banner417
banner425
03 Aralık 2014 Çarşamba 10:34
356 Okunma
İl Milli  Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nun Dünya Engelliler Günü Mesajı
banner416
 İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Sultanoğlu mesajında, imkânlar sunulduğunda engellilerin çok büyük başarılar elde edebileceğine değinerek şu ifadelere yer verdi:
Engelli kardeşlerimizin yaşadığı güçlükleri, karşılaştığı sorunları sadece bugün değil hayatımızın her gününde yüreğimizde hissediyoruz. Acımak sorunların üzerine perde çekmek gibidir. Bu perdeyi kaldırıp, sorunları görmek ve çözüm yollarını aramak gerekir; ancak bunu yapabilirsek engelli kardeşlerimize engelsiz bir el uzatmış oluruz. Engelli kardeşlerimize ve çocuklarımıza verilebilecek en büyük değer hayatın tüm imkânlarından engelsizler kadar yararlanabilmesini sağlamaktır. Engelli olmak, hayatı yaşamak için bir engel değildir, olmamalıdır.

Bu noktada Halk Eğitim Merkezleri, Rehberlik Araştırma Merkezi ve Özel Eğitim Uygulama Okulumuzla hem annelere hem de engelli çocuklarımıza hizmetler vermekteyiz. Onların hayata tutunabilmesi ve daha başarılı olmaları için her türlü ihtiyacı giderme çabasındayız. Bu konuda öğretmen arkadaşlarımıza da büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Her engelli, kendisine imkân verilirse, topluma en az bizler kadar yararlı olabilir. Yeter ki onlara uygun eğitim olanakları ve fırsatlar sunalım. Bu düşüncelerle engelli kardeşlerimizin gününü kutlar, emsalsiz fedakârlıklarda bulunan ailelerine ve engellilerin eğitiminde önemli yeri olan öğretmenlerimize de teşekkür ederim.
Son Güncelleme: 03.12.2014 10:45
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426