banner417
banner425
30 Kasım 2011 Çarşamba 23:40
671 Okunma
İsmet Paşa Caddesi Yeniden Düzenlenecek
banner416
 Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, İsmetpaşa Caddesi’ni, Cumhuriyet Parkı’ndan Aktekke’ye kadar yeniden ele alacak ve düzenleyecek modern uygulama projesinin ihalelerinin onaylandığını bildirdi.

Başkan Uğurlu yaptığı yazılı açıklamada, kentin kalbi durumundaki İsmetpaşa Caddesini çağdaş bir formda yenileyen bir proje hazırladıklarını ve ihale edilen bu projenin onaylandığını belirtti. 
Caddeyi daha çok yayalara ayıran projeye göre, caddeyi sadece servis araçlarının, yavaş bir hızla ve tek şeritten kullanabileceğini ifade eden Başkan Uğurlu, şunları kaydetti:
''Cadde yaz ve kış yayalara tahsis edilecek. Aydınlatılması yenilenecek ve Kuğulu Park ile birleştirilecek. Avrupa’da ki benzerlerini aratmayacak bir düzenleme, baharda (Mart ayında) başlayacak ve Haziran sonuna yetiştirilecek. Caddeyi yeniden düzenleyen proje ile, özellikle yaz döneminde Karaman’a dönen Avrupa’da ki hemşehrilerimize daha konforlu bir yürüyüş güzergahı sunmuş olacağız.”
Aslında inşaatı hemen başlatılabilme imkânları olduğunu fakat bastıran kış şartları sebebiyle, inşaatı Mart ayına bıraktıklarını sözlerine ekleyen Uğurlu: “Cumhuriyet Parkı, Türkçe Parkı ve Kuğulu Park’ın bu cadde üzerinde yer almaları sebebiyle farklı bir projeyle ele alınan ve planlanan caddenin ışıklandırılmasından yüzey kaplama malzemelerine kadar her konu çağdaş bir anlayışla ele alındı. Cadde ağırlıkla yayaların hizmetine sunulacak. Araba park edilmeyecek. Cadde üzerindeki iş yerlerine günün belirli saatlerinde araçlar servis yapabilecekler. Haziran ayında gelen hemşehrilerimiz İsmetpaşa Caddesi’ne geldiklerinde Türkçe konuşulan, özünden hiçbir şey kaybetmeyen Avrupai bir İsmetpaşa Caddesi ile karşılaşacaklar” dedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426