banner417
banner425
08 Mart 2016 Salı 14:49
352 Okunma
KADINLAR GÜNÜ’NDE BAŞKAN VEKİLİ ELİFE DİLARA GÜNGÖR   
banner416
 "Belediye Başkanımıza, bu anlamlı günde, bu anlamlı kararından dolayı tüm kadınlar adına teşekkür ederim" diyen Başkan Vekili Güngör, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile bir de mesaj yayımladı.  Güngör mesajında; “8 Mart dünya kadınlar gününde şiddetten, savaştan, ayrımcılıktan kurtulmuş, medeniyet değerlerimizi içselleştirmiş güzel günler bekliyoruz, temenni ediyoruz.

Kadına yönelik şiddet tüm dünyada insanlık suçu olarak kabul edilmiştir. Ülkemizde de toplumsal bir sorun olarak varlığını sürdürmektedir. Kadına yönelik tedbirler ve yasal düzenlemeler yapılırken aile yapımıza uygunluğu da ele alınmalıdır.
Medyada kadına yönelik haberler yapılırken istismara fırsat verilmemelidir. Kadın cinayetleri kadına yönelik şiddet başta olmak üzere kadınlarla ilgili haberleri verirken merkezinde insan hayatı ve onurunu barındıran bir bilinçle hareket edilmelidir. Kadınları ve sorunlarını adeta bir güne hapseden anlayışı doğru bulmuyorum. Mülteci, kardeşliğimizi önemsiyorum. Milyonlarca mülteci içerisinde özellikle kadınları ve çocukları insan onuruna yaraşır bir şekilde yaşayacakları günlere ulaşmalarını diliyorum.
Bütün dünyada kadın, erkek,  genç, yaşlı, çocuk her bir insanın insanlık onuruna yakışmayacak hiçbir muameleye maruz kalmadığı mutlu huzur dolu günler diliyorum.” dedi.
 
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426