KAİMDER'den El Saharty'ye Mektup

Karaman İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (KAİMDER), Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve arkadaşları hakkındaki idam kararının kaldırılması için Mısır'ın Ankara Büyükelçisi Hussein El Saharty'ye mektup yolladı.

KAİMDER'den El Saharty'ye Mektup

KAİMDER'den El Saharty'ye Mektup
İlgili Galeriye Git
Dernek üyeleri, PTT Karaman Şubesi önüne gelerek mektuplarını Mısır hükümetine ulaştırılmak üzere büyükelçiliğe gönderdi. Dernek adına açıklama yapan Fatma Coştu, Muhammed Mursi ve arkadaşlarına verilen idam cezasına büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Coştu, bu kadarın hukuksuz olduğunu ve adaletin bir an önce tecelli etmesi gerektiğini dile getirdi.
Verilecek kararda, Mısır’ın kaderiyle oynayan yabancı güçlerin değil, Mısır halkının öz iradesinin belirleyicisi olmasını beklediklerini ifade eden Coştu, şunları kaydetti: “Bildirmek isteriz ki Mursi ve arkadaşlarının uğradığı haksızlık ve zulüm Türkiye gençliği tarafından büyük tepkiyle karşılanmakta, vicdanlarda derin yaralar açmaktadır. Mısır halkının önemli bir kısmının seçimlerde desteklediği bu insanların geleceği, artık bütün Müslümanlarla birlikte bizim de meselemiz ve gündemimiz haline gelmiştir. Onlar hakkında verilecek adaletsiz bir karar, her birimizin yüreğinde hak ettiği yankıyı bulacak ve asla unutulmayacaktır." 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mektup - 2 yıl önce
ancak mektup yazarsiniz zati̇n
Avatar
aziz - 2 yıl önce @mektup
sende ancak oturduğun yerden bu kadar yazarsın...