banner417
banner425
23 Temmuz 2013 Salı 18:48
586 Okunma
Kamil Uğurlu'dan Basın Bayramı Dolayısıyla Mesaj
banner416
“Basın mensuplarının gece-gündüz demeden mesleklerini en zor şartlar altında bile yapmaya çalışmaları son derece takdir edilmesi gereken bir durumdur.” diyen Başkan Uğurlu şunları kaydetti;

“Bundan tam 95 yıl önce basınımızın üzerindeki sansürün kaldırılmasıyla, toplumun gelişmesinde, yönetim hakkında bilgilenmesinde ve yönetimlerde söz sahibi olmaları noktasında önemli bir engel aşılmıştır. Demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın; halkla yönetim birimleri arasında bir köprü görevi üstlenmekte ve demokrasileri güçlendirmektedir.

Meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı, toplumun basına duyduğu güveni artırmasının yanında, kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesinin de önüne geçecektir. Toplumsal değerlere saygılı, kişisel, hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın demokrasilerin en büyük güvencesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle zor şartlarda ve büyük bir özveriyle görevlerini en iyi şekilde yapmaya çalışan, halkı doğru ve aydınlatıcı bilgilerle aydınlatan ve bu uğurda hizmet veren tüm basın mensuplarını tebrik eder, Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı yürekten kutlarım” dedi.
Son Güncelleme: 24.07.2013 02:07
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426