30 Ekim 2014 Perşembe 11:24
842 Okunma
Karaman Baro Başkanı Avukat Oktay Yılmaz Ermenek'te
Ermenek’in Güneyyurt  Beldesinde bir maden ocağında su baskını sonrasında madende mahsur kalan 18 işçiyi kurtarma çalışmalarını incelemek üzere bölgeye gitti. Güneyyurt Beldesinde facianın yaşandığı maden ocağında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’la görüşen Oktay Yılmaz, çalışmalara dair teknik bilgi aldı. Mahsur kalan işçilerin aileleri ile görüşen Yılmaz, ‘’ Karaman Barosu olarak yaşanan faciadan dolayı üzgünüz. İçeride mahsur kalan 18 kardeşimiz için halen olumlu bir haber alamıyoruz’’ dedi.

Henüz su baskınının neden kaynaklandığının tespit edilemediğini ifade eden Oktay Yılmaz, “Yandaki kapalı madenden mi su geldi yoksa yer altı su kaynağı mı patladı şuana kadar tespit edilebilmiş değil. Burada çalışanların verdiği bilgiye göre, büyük olasılıkla 1990’lı yıllarda kapanan ve içi su dolu olan ocakta bir göçme yaşandı ve madenci kardeşlerimiz suyun altında kaldı.

Cenabı Allah’tan umut kesilmez. Duamız kardeşlerimizin madende sığınacak bir yer bulabilmiş olmaları. Biran önce ailelerine hayırlı haber verilebilmesi. Temennimiz, duamız bu yönde. Karaman Barosu olarak işçilerimizin ailelerinin yanlarında olduğumuzu bilmelerini istedim, onun için buradayım” şeklinde konuştu.

Oktay Yılmaz, ayrıca Karaman belediye başkanı Ertuğrul Çalışkan, İl Genel Meclisi Başkanı Celalettin Güngörer, Ticaret Odası Başkanı Mustafa Toktay, Ak Parti İl Başkanı Kerim Dereli ve MHP İl Başkanı İsmet Hatipoğlu ile görüşerek değerlendirme yaptı.

Son Güncelleme: 30.10.2014 18:29
Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64