Karaman Belediyesi Bayrama Hazır

Karaman halkının Ramazan Bayramını kutlayan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, vatandaşlarımızın huzurlu bir bayram geçirebilmeleri için belediye ekiplerinin 24 saat görevinin başında bulunacağını belirtti. Diğer yandan Karaman Belediyesi’nde bayramlaşma, bayramın ikinci günü Kale Sosyal Tesisleri’nde yapılacak

Karaman Belediyesi Bayrama Hazır

banner390
Karaman Belediyesi Ramazan Bayramı dolayısıyla bir takım hazırlıklar yaptı. Mezarlık, Park-Bahçe, Temizlik, Zabıta ve Ulaşım ile ilgili yapılan düzenlemeler şöyle:

Belediye Otobüsleri Ücretsiz

Bayram süresince şehir içerisinde ulaşım hizmeti veren halk otobüsleri ücretsiz yolcu taşıyacak. Bayramın 1. günü olan 17 Temmuz Cuma günü; 1 ve 3 nolu hat sabah 09.30’dan gece 23.00’e kadar, 2-4 ve 5 nolu hat 09.30’dan 21.30’a kadar bir buçuk saatte bir sefer yapacak. 6 nolu hat ise 08.00 – 10.00 – 13.00 – 15.00 – 16.30 saatlerinde yolcu taşıyacak. Sadece bayramın 2. ve 3. günü seferler sabah 08.00’de başlayacak ve ilk günkü planlamaya göre devam edecek.

Mezarlıkta Hazırlıklar Tamamlandı

Arife gününden itibaren ziyaretçi akınına uğrayan şehir mezarlığında, araç park alanları düzenlendi, çeşmelerin bakım ve onarımı yapıldı, mezar aralarındaki yabancı otlar temizlendi ve vatandaşların mezar başlarına su taşımaları için su bidonları hazırlandı.

Cuma günleri hoparlör sistemi ile okutulan Kur’an-ı Kerim, Arife günü de okunmaya devam edecek.

Ayrıca Kent mezarlığını ziyarete gelen yaşlı, hasta ve yürüyemeyecek durumda olan vatandaşlarımız Arife günü görevlilerce mezarlık içerisinde araçla taşınacak.

 

Zabıta ve Çağrı merkezi 7 gün 24 saat Hizmet Veriyor

Karaman Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre bütün günler olduğu gibi 153 Zabıta, bayramda da 24 saat hizmet verecek ve denetimlerine bayram boyunca devam edecek.

Vatandaşlar, belediyemizle ilgili her türlü sorun ve ihtiyaçları için 444 25 70 nolu Çağrı Merkezi’ni arayabilecekler.

Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada: Bayramın 1. Günü; Trabzon Ekmek, Emircan Ekmek ve Şafak Ekmek Fabrikası, 2. Gün; Birlik Ekmek, Koç Ekmek, Şafak Ekmek ve Emircan Ekmek Fabrikası, 3. Gün de; Birlik Ekmek, Özen Ekmek, Aknil Ekmek, Emircan Ekmek, Bayramoğlu Ekmek, Dilkent Ekmek, Koç Ekmek, Has Ekmek ve Merve Ekmek Fabrikası nöbetçi fırınlar olarak bayramda açık kalacak.

 

Belediye de Bayramlaşma Bayramın İkinci Günü      

Bu arada Karaman Belediyesi’nde bayramlaşma bayramın ikinci günü olan 18 Temmuz Cumartesi günü yapılacak. Kale sosyal tesislerinde saat 11.00’de başlayacak bayramlaşmaya tüm halkımız davet edildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.