banner417
15 Mayıs 2015 Cuma 15:58
157 Okunma
KARAMAN BELEDİYESİ’NDEN KANDİL SİMİDİ İKRAMI
banner416
Kandil gecelerinde vatandaşlara ikramda bulunmayı gelenek haline getiren Karaman Belediyesi, Miraç Kandili münasebetiyle, bugün Cuma namazının ardından Sultanahmet ve Sanayi Camii´nde vatandaşlara kandil simidi ikram etti.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen program kapsamında, bu akşam; Aktekke, İmam-ı Azam, Hacıbeyler, Yılmaz Babaoğlu, 2. Toki, Bumas Ekinci, Hz. Ebubekir, Mescid-i Aksa, Güzelevler, Yeni Minare, Paşa ve Sümer Büyük camilerinde de yaklaşık 5 bin adet kandil simidi dağıtılacak.

Kandillerin birlik ve beraberliğimizi pekiştiren ve bizleri manevi anlamda yakınlaştıran önemli geceler olduğunu kaydeden Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Osman Ünüvar: “Miraç, sevgili Peygamberimiz (S.A.V.)’in yaptığı, mukaddes ve manevi bir yolculuktur. Feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri olan Miraç kandilinin sevgi, kardeşlik ve barış duygularını kuvvetlendirmesini, ülkemiz ve tüm insanlık alemine mutluluk, huzur ve barış getirmesini diliyorum, Vatandaşlarımız böylesine önemli gecelerin manevi atmosferinden istifade etmek maksadıyla camilere akın etti. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz birçok camide vatandaşlarımıza kandil simidi ikram etti. Önümüzdeki mübarek günlerde de bu geleneğimiz devam edecektir” diye konuştu.

Son Güncelleme: 15.05.2015 15:59
Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64