Karaman Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliğine Ziyaret

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Haşim Keskin, İl Müdür Yardımız Baran Yavuz Yürekli ve İl Müdürlüğümüz Şube Müdürleri 15 Nisan 2015 günü Karaman Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğini ziyaret ettiler.

Karaman Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliğine Ziyaret

banner390
İl Müdürü Ahmet Haşim Keskin ziyarette; Birlik Başkanı Hasan Tatlıpınar’ a Birlik Başkanı olarak seçilmesi dolayısıyla hayırlı olsun temennisinde bulunarak büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinde süt ve yavru veriminde ıslah çalışmalarının etkisinin yüksek olduğunu dolayısıyla Damızlık Birliğinin çok önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Keskin ilimiz ve ülkemiz  tarımının geliştirilmesinde bitkisel ve hayvansal üretimin birlikte artırılması gerektiğini, bunun sağlanması için de  özellikle Birlikler gibi sivil insiyatifin önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çekerek, kamu ile birlikte projeler üretilerek hayata geçirilmesinin yetiştiricilerimizin refahının artırılmasına katkı sağlayacağını ifade etti.

Birlik Başkanı Hasan Tatlıpınar ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Karaman hayvancılığının mevcut durumu ve sorunları, Birlik olarak çiftçilere ve damızlık sığır yetiştirmeye yönelik yapılan çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Amaçlarının yetiştiricilerimizin gelir seviyesinin ve refahının yükseltilmesi olduğunu, bunu sağlamak için tarımsal üretimde kalite ve verimin artırılmasının gerektiğini belirten TAtlıpınar; güzel projelerimiz var. Hayvansal üretimde yüksek ve kaliteli verim doğrultusunda hayvancılık yapmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda üreticilerimizin eğitimine önem vererek çiftçimizin alt yapısını modernize edeceğiz. Bunun için hayvansal üretimimizi şimdikinden daha yukarılara çıkaracak projelerimizi İl Müdürlüğümüzle koordineli olarak hayata geçireceğiz” dedi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.