banner417
banner425
06 Ağustos 2015 Perşembe 17:41
934 Okunma
Karaman Emniyet Müdürlüğü'nden Uyarı
banner416
Konuyla ilgili Karaman Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada: “Özellikle yapmış olduğu faaliyetlerde; vakit Namazlarında Cami  cemaatine, Devlet Hastanesinde sıra bekleyen vatandaşlara, gün içerisinde kahvehanelerdeki kişilere yönelik yoğun bilgilendirme faaliyetlerinde bulunulmuştur..
Yapmış olduğumuz bilgilendirmede vatandaşlarımıza; “Telefonda kendisini savcı,polis ya da jandarma olarak tanıtan kişilerin (DOLANDIRICILARIN), size ait kimlik bilgileri, telefon numarası ya da banka hesaplarının terör örgütleri tarafından ele geçirildiğini ve kullanıldığını iddia edip, Sizi TERÖR örgütlerinin elinden kurtarmak için hesabınızdaki parayı, altınlarınızı  kendilerine getirmenizi veya bankadan havale yapmanızı ister, operasyon sonrası para ve altınlarınızı size geri iade edeceklerini söyleyip veya benzer ifadeler kullanarak sizleri telefon görüşmesi ile dolandırmaya çalışırlar,  lütfen bu kişilere itibar etmeyin ve inanmayın.
Vatandaşlarımız bilmelidir ki;
-DEVLET hiçbir zaman  Polis, Jandarma ve Savcı adı ile hiçbir şekilde Halkından Para Talep etmez.
-Polis, Jandarma ve Savcı hiçbir zaman Operasyonel faaliyetlere Halkını Dahil Etmez.
-Polis, Jandarma ve Savcı,  telefonda size “Hesabınızda Bloke Var, Vergi Borcunuz Var” gibi açıklamalarda bulunmaz ve sizden asla kimlik bilgilerinizi, Tc Kimlik numaranızı,   HESAP numaralarınızı ve banka kartı şifrelerinizi istemez.
-Sizi arayarak kendisini Polis, Jandarma ve Savcı olarak tanıtan dolandırıcılar, telefonda size talimatlar verip bu talimatları kimseye söylemeden gerçekleştirmeniz için ısrarcı olurlar. Hatta size isminizle hitap ederek, adresinize kadar tüm bilgilerinizi telefonda size söyleyerek, güven kazanmaya çalışırlar. Ancak bu durumda sizi telefonla arayan kişilerin kesinlikle isteklerini yerine getirmeden derhal en yakın Polise veya Jandarma ya gitmeli ya da 155’i arayarak bilgi vermelisiniz.” denildi.
Son Güncelleme: 06.08.2015 17:44
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426