Karaman Öğretmen Evinde Ramazansız Günler!

Karaman Eğitim-Bir-Sen Öğretmen Evi'nde ki rahatsızlığı tekrar gündeme getirdi

Karaman Öğretmen Evinde Ramazansız Günler!

banner390
Karaman Eğitim-Bir-Sen şubesi yayınladığı basın açıklamasında;''İlimiz öğretmenevinde mübarek Ramazan günleri hiç hissedilmiyor. Mübarek Ramazan ayının rahmetinin ve sevincinin yaşandığı şu günlerde öğretmenevinin önünden geçenler gördükleri manzara karşısında şaşırıyorlar.


Bizlerin sosyal tesisi olan ve resmi kurum kimliği taşıyan öğretmenevinin bahçesinde güpegündüz alenen sigara, çay, su, meşrubat içenler, oyun oynayanlar eğitimci kimliğine büyük zarar veriyorlar. Kimsenin orucuna karışmak değil niyetimiz.  İsteyen oruç tutar, isteyen tutmaz. Lakin insan oruç tutmasa da tutanlara saygı göstermelidir, bu bizim hem inancımızın hem de yaşayışımızın bir gereğidir. Bu itibarla Öğretmenevinin bahçesini gören vatandaşlar bazı öğretmenlerin bu tavrından dolayı bütün öğretmenleri yargılayabilmekte, öğretmenlerin oruç tutmadığını çay kahve içerek oyun oynayarak ramazan ayını geçirdiklerini, oruç tutanlara saygı duymadıklarını düşünmektedirler. Öğretmenevleri herhangi bir vatandaşın ticarethanesi değildir, bütün öğretmenleri temsil eden bir kurumdur. Ramazan gününde öğretmenevinin bahçesinde herkesin gözü önünde oyun oynandığı çay sigara içildiği bir ortam oluşturmak ne resmi bir kuruma yakışır ne de bu toplumu eğiten bir eğitimciye yakışır. Öğretmenevi çatısı altındaki bu görüntüler biz eğitimcilerin vatandaşların gözündeki itibar ve saygınlığına zarar vermektedir.  Ki sıradan bir kahvehane bile Ramazan’da çalışıyorsa oruç tutan insanlara ve oruca saygısından dolayı mekânı tamamıyla çevreden soyutlamaktadır.          

Bu konudaki rahatsızlığımızı yetkililere de iletmemize rağmen herhangi bir adım atılmadığını üzülerek görmekteyiz. Ki bu uygulama geçen yıl da aynı şekilde devam etmişti. Kamuoyuna bu konudaki hassasiyetimizi duyuruyor, bütün eğitim camiasını toplum karşısında töhmet altında bırakan bu durum karşısında ilgilileri gereken önlemleri almaya davet ediyoruz,''dendi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
fatih - 4 yıl önce
orduevleri misali..
Avatar
ali - 4 yıl önce
adamlar ne yapsınlar ki? ülke genelinde 100 den fazla öğretmenevini kapatmış durumda işlemediği için. eğer bunlar olmasa karamandaki öğretmenevi de kapanır gider...
Avatar
mümin - 4 yıl önce
tebrikler eğitim-bir sen toplumun sorunlarına gösterdiğiniz bu duyarlılıktan dolayı sizi tebrik ediyoruz. sivil toplum örgütü toplumun değerlerine saygılı ve sorunlarına karşı duyarlı olmalıdır, tebrikler...
Avatar
camaat ten mümin - 4 yıl önce
karaman egitim bir sen şubesi yetkilileri size mi düştü milletin oruç tutması oyun oynaması çay sigara içmesi.
Avatar
ender - 4 yıl önce
güya sözüm ona müdür milliyetcı mukaddesatcı.
Avatar
derun - 4 yıl önce
sahi bu adam bir zamanlar milli değerler adına oy istiyordu. iyiki allah fırsat vermemiş ve bir daha da vermesin inşallah.
Avatar
eğitim-bir-senli - 4 yıl önce
ben de bu sendikaya üyeyim ama..bizi diğer insanların orucu ve namazı ilgilendirmez ki..ne saçmalıktır bu..tutmak isteyen tutar istemeyen tutmaz..eğitim sorunlarıyla ilgilenin..boş işlerler uğraşmayın...
Avatar
diğermümin - 4 yıl önce
ben bir oruc tutan olarak size ne diyorum. bu açıklama da kasıt var. eğitim bir-sen dinde bunlardan daha önemli olan garip gurebanın parası ile keyif sürenlere karşı da hassas olsanız gam yemiyecem.