Karaman Tarihindeki En Büyük Yatırım Başlıyor

Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, Karaman tarihinin en büyük yatırımının temelini bu sene atacaklarını bildirdi.

Karaman Tarihindeki En Büyük Yatırım Başlıyor

 Karaman’a sevdalı olanların Karaman’a hizmet etmesi gerektiğini ifade eden Belediye Başkanımız Kâmil Uğurlu, Toki ile birlikte gerçekleştirilecek olan Doğukışla vadisi ile ilgili projelerin kesinleştiğini ve uygulama projelerinin Toki’ye sunulduğunu belirtti.
Doğukışla projesinin yaklaşık 500 milyon liralık dev bir yatırım olduğunu söyleyen Uğurlu, şunları kaydetti:
“Karaman tarihinde şimdiye kadar bu ölçekte yapılmış bir yatırım yoktur. Temeli Allah izin verirse bu sene atılacak. Oradaki planlamada vasıflı teras evlerimiz, villalarımız ve sıra evlerimiz var. Aşağı yukarı 2 bine yakın orada ev yapılacak. Aynı Ankara’nın Dikmen Vadisi gibi Karaman’ın bir nefes alma yeri olacak. Çok kısa süre içerisinde çalışmalar başlayacak. Çünkü sondaj ve fizibilite çalışmaları bitti, uygulama projelerini Toki’ye teslim ettik.”

Kent Meydanı Projesinde de Gelişmeler Var

Tarihi Kent Meydanı projesinde de önemli gelişmeler olduğunu belirten Başkan Uğurlu: “Kısmet olursa 2012 yılı içinde tarihi Kent Meydanının da temelini atacağız, Toki ile yaptığımız protokol bu. Önümüzdeki ay içerisinde Kent Meydanı’nın uygulama projelerini de Toki’ye vereceğiz” dedi.
İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Hasan Şimşek - 5 yıl önce
sayın kamil uğurlu, türkiye7deki en büyük umut pazarlayıcısı ve en başarısız belediye başkanlarından biridir. son dört yıl karaman için büyük bir kayıptır. ömer dinçer bey'in karaman merkeze bir armağanııdr.kamil beyin icraat alanıdaki başarısızılğı karamana çok şey kaybeittirmiştir. yazık oldu karaman mearkeze!
Avatar
idris n. uysal - 5 yıl önce
başkanın bu projeye dair bir çivi çakacağına bile ihtimal vermiyorum. başkan olalı tam üç sene oldu, karaman eskisinden daha kötü ve bakımsız bir şehir hüviyeti kazandı. tebrikler başkan...