KARAMAN TARIMI KONUŞULDU

KOP Bölgesi kapsamında Tarımsal Eğitim ve Yayım İhtiyaç Analizi Çalıştayının Karaman bölümünde, tarımsal eğitim-yayım hizmetleri açısından Karaman’ın durumu ve tarımsal yayım hizmetlerinin başarısını arttırmak için neler yapılması gerektiği konuları tartışıldı.

KARAMAN TARIMI KONUŞULDU

banner390
"KOP Bölgesinde Tarımsal Eğitim ve Yayım İhtiyaç Analizi" projesi kapsamında düzenlenen çalıştayların Karaman bölümü yapıldı. Çalıştay;  Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü yetkilileri, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Görevlileri, KOP İdaresi Proje Sorumluları, İl Müdürlüğümüzden Şube Müdürleri ile teknik personelimiz ve Karaman Ovası Sulama Birliği Başkanının katılımlarıyla birlikte gerçekleştirildi.

Çalıştayda; tarımsal eğitim-yayım hizmetleri açısından Karaman’ın durumu, Karaman’da yapılan tarımsal eğitim-yayım hizmetleri alt yapısının nasıl güçlendirilebileceği ve tarımsal yayım hizmetlerinin başarısını arttırmak için neler yapılması gerektiği konuları tartışıldı. Tarımsal eğitim ve yayım çalışmaları konusunda sorunlar belirlenerek, bu sorunların çözümüne yönelik olarak çözüm önerileri getirildi. Karaman’daki hem eğiticilerin hem de üreticilerin ihtiyaç duyduğu eğitim konuları belirlendi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.