banner417
03 Temmuz 2015 Cuma 12:42
387 Okunma
Karaman Ülkü Ocaklarından Doğu Türkistan Yürüyüşü
banner416
5 Temmuz Pazar günü Aktekke Meydanı’nda yürüyüş yapacaklarını duyuran Ülkü Ocakları Karaman İl Başkanı Latif Pulcu, Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yönelik yapılan baskı ve zulümlerin devam ettiğini söyledi. Ramazan ayında Çin yönetiminin Müslüman Türklere yönelik baskıcı uygulamalarının işkence ve öldürmeye kadar vardığını ifade eden Pulcu, "İşgalci Çin Yönetiminin Müslüman Türklere yönelik baskı ve tahakkümünü artırmasında özellikle Ramazan ayını seçmesi Müslüman halkı provoke etmeye yönelik bir stratejidir.’’ dedi.
Çin’in işgali altındaki Doğu Türkistan’da uygulanan zulmün uzun yıllardan bu yana devam ettiğini hatırlatan Latif Pulcu, ‘’ Bugün Doğu Türkistan Türklüğün Kerbelası’dır. Bağrımızın yarası yüreğimizin yangınıdır. Zulüm içinle inleyen mazlumların vatanıdır.

Yıllardır artarak devam eden baskıların dayanılmaz bir hal aldığı bu coğrafyada soydaşlarımızın ‘medet’ çığlıklarına duyarsız kalamazdık.Çin’in yaptığı insanlık dışı katliama dikkat çekmek, kardeşlerimizin yanlarında olduğumuzu belirtmek için böyle bir etkinlik planladık. 5 Temmuz Pazar günü, Aktekke Meydanında, saat 17.00’da Doğu Türkistan’da şehit edilen soydaşlarımız için yapacağımız yürüyüşe tüm gönüldaşlarımız ve Karamanlıları bekliyoruz’’ dedi.
Son Güncelleme: 03.07.2015 12:44
Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64