Karaman’da 738. Türk Dil Bayramı Kutlandı

Karaman’da 738. Türk Dil Bayramı, ‘Hoşgörü Yürüyüşü’ ve düzenlenen çeşitli etkinliklerle sona erdi.

Karaman’da 738. Türk Dil Bayramı Kutlandı

banner390
Karaman’da 738. Türk Dil Bayramı Kutlandı
İlgili Galeriye Git
Aktekke Kent Meydanı’nda mehter takımı eşliğinde başlayan ve Atatürk Parkı’nda son bulan Hoşgörü Yürüyüşüne Karaman Valisi Murat Koca, AK Parti Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, siyasi parti temsilcileri ile daire müdürleri ve öğrenciler katıldı. Vali Murat Koca ile Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan tarafından Atatürk Anıtına çelenk konulmasından sonra saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Daha sonra tiyatro gurubu tarafından Karamanoğlu Mehmet Bey, Piri Reis, Yunus Emre ve Kazım Karabekir Paşa’yı canlandıran temalı gösteri yapıldı. Bulgaristan Mestanlı Zeybekler Derneği Folklor gurubu da bir gösteri gerçekleştirdi. Buradaki programın ardından protokol üyeleri hep birlikte Tarihi Taş Binadaki Kent Kültür Müzesinde El Sanatları Karma Sergisi’nin açılışını yaparak gezdi. Vali Murat Koca, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Dil bir milletin anlaşma vasıtasıdır. Onun ötesinde millet olarak onun varlığını, kültürünü ve dinini devam ettirmek için en temel araçtır. Dilini kaybeden millet olarak ta yok olmaya mahkumdur. Dil birliği son derece önemlidir dedi.

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ise dil bizim kimliğimiz ve birliğimizdir. Dil bizim sevgimizi, hoşgörümüzü ve yüreğimizdeki temizliği en iyi anlatan ve bizleri bir araya getiren en temel öğesidir diye konuştu. Karaman’daki 738. Türk Dil Bayramı kutlamaları Yunus Emre Hoşgörü Sofrası’nda vatandaşlara etli pilav ikram edilmesiyle sona erdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hamza - 2 yıl önce
Keşke türkçe 'nin başkenti' n de Türkçe Olimpiyatları olsaydı yakışırdı.
Avatar
karamani - 2 yıl önce
bir dil bayramı daha sönük, türkçenin şu kritik dönemde ne kadar yerinin mühim olduğunu tespit edecek ilmi havadan yoksun bir ortamda sona erdi. tanıtım kısmına ise girmek istemiyorum bile. sayın uğurlu döneminde bu çizgiye(tanıtım ve ilmi çalışma ortalaması) biraz daha yaklaşılmıştı lakin şimdi tekrar 2009 öncesi biçime dönüldü. canınız sağolsun. biz gurbette hala konya-karaman demeye devam ederiz siz canınızı sıkmayın efendim.