KARAMANDA ASFALTSIZ YOL KALMAYACAK

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, tüm şehir genelinde üst yapı çalışmalarına hız verdiklerini belirterek, " Alt yapısı tamamlanan yollarda sıcak asfalt, alt yapısı henüz tamamlanmamış yollarda ise soğuk asfalt yapacağız. Sonuç olarak kentimizde asfaltlanmamış hiç bir yol kalmayacak" dedi.

KARAMANDA ASFALTSIZ YOL KALMAYACAK

banner390
Başkan Çalışkan; " Bütün mahallelerimizde, bir çok konuda hizmet vermeye devam ediyoruz. Kimi mahallelerimizde kaldırım yenileme çalışmaları, kimisinde alt yapı çalışmaları, kimisinde yol çalışmaları. Yani şunu söylemek gerekir ki Karaman Belediyesi olarak şehrin geneline hizmet etmeye devam ediyoruz. " dedi.

Alt Yapısı Tamamlanan Yollara Sıcak Asfalt Uygulanacak

Karamanda bazı mahallelerde alt yapı çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Başkan Çalışkan; "Alt yapısı tamamlanmış yollarda sıcak asfalt uygulayacağız. Bunun için havaların biraz daha ısınması gerekli. Buralarda uygulayacağımız asfalt kalitesi yüksek uzun ömürlü. Alt yapısı henüz başlamamış, yada tamamlanmamış mahallelerimizde ise soğuk asfalt uygulaması yapacağız. Bu mahallelerimizin alt yapısının tamamlanmasının hemen akabinde buralara da uzun ömürlü sıcak asfalt uygulayacağız. "dedi

Belediye Kendi Asfaltını Kendi Üretiyor

Karaman Belediyesi tüm bu çalışmalarda kullanılacak olan asfalt malzemelerini kendisi üretiyor. Urgan Mahallesi'nde kurulan asfalt üretim tesisi, saatte 160 ton asfalt üretim kapasitesine sahip. Belediye bu üretimle asfaltlama konusunda maliyeti büyük oranda düşürmüş durumda.

Karaman Belediyesi'nin 2015 yılı asfaltlama ve kaldırım çalışması programı şu şekilde

Sıcak Asfalt Dökülecek Yerler

 

Soğuk Asfalt Dökülecek Yerler

Piri Reis Mahallesi

 

Siyahser Mahallesi

Kazım Karabekir Mahallesi

 

Gevher Hatun Mahallesi

Alacasuluk Mahallesi

 

Tabduk Emre Mahallesi

Hacı Celal Mahallesi

 

Şeyh Şamil Mahallesi

Tapucak Mahallesi

 

Şeyh Edebali Mahallesi

Beyaz Kent Mahallesi

 

 

Ahmet Yesevi Mahallesi

 

Parke-Bordür Yapılacak Yerler

Ahmet Yesevi Caddesi

 

Yunuskent Mahallesi

Alparslan Türkeş Bulvarı

 

Ziya Gökalp Mahallesi

Şht. Şahin Mavi Caddesi

 

Fenari Mahallesi

İmaret Caddesi

 

Kirişçi Mahallesi

2. İstasyon Caddesi

 

Ahmet Yesevi Caddesi

Molla Fenari Caddesi

 

Gazi Dükkan Mahallesi

 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
GARİBAN - 2 yıl önce
sıcak asfalt uygulamalarınızı takdirle karşılıyorum.fakat yama işini ehline verseniz de onlar yapsa .yama yapanlar ya vatandaşla dalga geçiyor.ya da bu işi bilmiyorlar.sıcak asfalt üzerine yapılan yamaların üzerinden geçerken sanki deprem oluyor zannediyoruz.
Avatar
BEKİR - 2 yıl önce
hiç bir yerde adı geçmeyen mahalleler var, münine hatun, hürriyet gibi... üstelik buralarda halen doğal gaz dahi yok. öyle başlık atması kolay olmasın.