Karaman'da Gençler Namaza Koşuyor!

Karaman Ensar Vakfı ; ‘Haydi Gençler Cemaatle Namaz Kılmaya’

Karaman'da Gençler Namaza Koşuyor!

Karamanda Gençler Namaza Koşuyor Protokolü
İlgili Galeriye Git
Ensar Vakfı Karaman Şubesinin düzenleyeceği ‘Karamanda Gençler Namaza Koşuyor’ etkinliğinin protokol  imza töreni yapıldı.

Ensar Vakfı hizmet binasında düzenlenen imza töreninde Karaman İl Müftüsü Nuri DEĞİRMENCİ, Vakıf Başkanı Ali BAĞCI, dernek yöneticileri Necati YENİEL Hoca, Cahit SUCİ, Ali Rıza AYDIN ve diğer üyeler hazır bulundu.

Karaman Ensar Vakfı ve Karaman İl Müftülüğü'nün ortaklaşa düzenleyeceği projeyle ilgili konuşan Müftü Değirmenci projenin çok önemli olduğunu ve müftülük olarak her türlü destekte bulunacaklarını kaydetti.
Dernek başkanı Ali Bağcı çalışmanın hayırlara vesile olmasını diledi.
Yarışmayla ilgili yapılan açıklamada;

Ensar Vakfı Karaman Şubesi olarak namaz ibadetini gençlerimize sevdirmek ve cemaatle namaz kılmaya alıştırmak maksadıyla Karaman İl Müftülüğü ile bir protokol imzalanmıştır. Lise ve üniversite öğrencilerinin katılacağı etkinlik 4 Ocak 2012 Cuma günü sabah namazı ile başlayıp 12 Şubat 2013 Salı günü yatsı namazı ile sona erecektir. Müracaatlar 3 Ocak 2013 tarihine kadar Karaman Merkez camii İmam Hatiplerine, Ensar Vakfı Şubesine ya da 05056833539- 05359252403 numaralı telofonlara yapılacaktır. Etkinlik sonunda birinci umre, ikinci dizüstü bilgisayar, üçüncü tam cumhuriyet altını ve takip eden 20 kişi bisiklet ile ödüllendirilecektir. Ödüller Mart 2013’te yapılacak bir programla verilecektir, denildi.

YARIŞMA ŞARTLARI

1-Etkinlik Karaman Merkez Camilerinde yapılacaktır.

2-Etkinlik lise ve üniversite öğrencilerini kapsamaktadır.

3-Kayıtlar 3 Ocak 2013 Perşembe gününe kadar cami imamlarına, Ak tekke Meydanındaki Ensar Vakfı Şubesine ya da 05056833539- 05359252403 numaralı telofonlara yapılacaktır. Her katılımcı ‘Namaz Çizelgem Kartını’ Ensar Vakfı Şubesinden ve cami imamlarından alacaklardır.

4-Etkinlik kırk gün sürecek 4 Ocak 2013 Cuma günü sabah namazı ile başlayıp 12 Şubat 2013 Salı günü yatsı namazı ile sona erecektir.

5-Katılımcılar camide kıldıkları her namazdan sonra, din görevlisine ‘Namaz Çizelgem Kartı’ nın ilgili yerini imzalattıracaklardır.

6-Sabah namazı ve yatsı namazı 50’şer puanla değerlendirilecektir.

7-Etkinlik sonunda en fazla puan alan ilk üç kişiye sırasıyla umre, bir dizüstü bilgisayar ve tam cumhuriyet altını ayrıca ilk üçü takip eden 20 kişiye bisiklet verilecektir.

8-Ödüller Mart 2013’te yapılacak bir programla verilecektir.

9-Aynı puana sahip birden fazla öğrencilerin dereceleri Namaz konulu bir bilgi yarışması sonucunda belirlenecektir,''denildi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
HİCRAN - 4 yıl önce
ey güzel hocam. bir alimin etrafina saçtiği işiktan herkes faydalaniyor. allah başimizdan eksik etmesin.
Avatar
İbrahim Etem Can - 3 yıl önce
Ödül olarak ne kazandım