Karaman’da “Kutlu doğum” coşkusu

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri kapsamında Yunus Emre Konferans Salonunda bir Program düzenledi.

Karaman’da “Kutlu doğum” coşkusu

banner390
Karaman’da “Kutlu doğum” coşkusu
İlgili Galeriye Git
Gül kokusuyla bezenen salonda gerçekleşen programa; Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ın eşi Şerife Çalışkan ve çok sayıda saygıdeğer Karamanlı hanımlar katıldı.
Kur’an-ı Kerimin okunmasıyla başlayan programda AK Parti Karaman Kadın Kolları Başkanı Ümit Gülin Göksoy açılış konuşması yaptı.  Başkan Göksoy konuşmasında:
“Bizim milletimizin sevgi merkezli bir peygamber tasavvuru vardır. Bugün “İnsanlığı diriltmek için gelin birlik olalım, insanlığı yaşatmak için gelin birlik olalım, insanlığı yüceltmek için gelin birlik olalım” çağrısıyla buradayız.
İnsanlık bugün bir değersizlik ve değersizleştirme girdabı içerisindedir. Bize değer kazandıracak olan yegâne kaynak olan ilahi dini kendi elimizle insanlar değersizleştiriyor. Değer üretmeyen bir dindarlık anlayışı hepimizi kuşatmış vaziyette. Peygamberimizin getirdiği değerlerle insanın dirilmesi, insanın yücelmesi, sevginin daha çok yeşermesi ve kardeşliğin artması gerekiyor.
Biz kardeşliği O’ndan öğrendik. Müminler ancak kardeştirler. Arabın Arap olmayana üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak Allah’a yakınlıktadır. İnsan olmaktadır üstünlük. İnsanlar ya senin dinde kardeşindir y da hilkatte kardeşindir. Kardeşlik peygamber efendimizin bize bıraktığı mirastır.
Kardeşlik, ellerin Allah’ın ipine uzanmasıdır. Kardeşlik Resulullah’ ın sancağı altına sığabilme heyecanıdır. Kardeşlik herkesin birbirini cehennemden kurtarma çabası, herkesin birbirine cennet sunma gayretidir. 
Bizler: İyiyi kötüden ayırt etmeyi, birbirimizi sevmeyi, paylaşmayı, yardımlaşmayı, kardeşliği, ahlakın güzelliklerini, dürüstlüğü, doğruluğu, erdemli olmayı, hoşgörünün en mükemmelini, insana saygının en yücesini, şefkat ve merhametin sınır tanımayan boyutunu, adaletin en güzel tatbikatını, kısacası her şeyin en iyisini ve en güzelini, O Rahmet peygamberinden öğrendik.” dedi.
Tevhit ve vahdet in neden önemli olduğuna değinen Başkan Ümit Gülin Göksoy konuşmasına şöyle devam etti: Bugün savaşların ve şiddetin gölgesinde kaos teolojileri üreten mevzuu dini akımların İslam’a ve Müslümanlara verdiği en büyük zarar ne diye sorarsanız; en büyük zarar TEVHİD anlayışında sapma olmuştur. Zira tevhit varlığı, insanı, toplumu, tarihi, kültürü, kâinatı, medeniyeti yorumlayan bir ilke iken birilerinin eli ile sadece soyut bir inanca, başkasını tekfir eden bir inanca dönüşmüştür. Oysaki tevhit: Allah’ın her şeyin tek, mutlak ve üstün yaratıcısı olmasıdır. Tevhit; kulluk ve köleliğin, kul ve köle olanlara yapılmayacağının ilanıdır. Tevhit medeniyeti, mensuplarını ve bütün insanlığı dil, ırk, renk, etnik köken olarak asla tasvip etmez. Tevhit, medeniyeti batı, doğu, kuzey, güney diye ayırmaz; toplumu birbirine bağlar. Tevhit ve Vahdet olmadan medeniyetin inşası mümkün olmaz.” dedi.
Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Bedriye Ormanoğlu’ nun kızı Fatma Ormanoğlu’ nun Peygamberimize okuduğu şiirle devam eden programda salonun tamamını dolduran hanımlar, İl Müftülüğü bünyesinde Kur’an Kursu hocalarının Kur’an-ı Kerim tilaveti yaparak, “Hz. Peygamber, Tevhit ve vahdet” konulu vaaz verdikleri programda İl Müftülüğü Tasavvuf Musikisi Korosunun söylediği ilahilerde birçok hanım gözyaşlarını tutamadı. 
AK Parti Kadın Kolları Başkanı Göksoy İl Müftülüğü hocalarına ve Tasavvuf Musikisi Korosuna çiçek takdiminde bulundu.
Program, gül lokumu ikramı ve programa katılanlara günün anısına veda hutbesi hediye olarak dağıtılarak son buldu.
 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.