Karaman'da Okullar Tatil Olmalı mı?

Karaman'da Okullar Tatil Olmalı mı?

Karaman'da Okullar Tatil Olmalı mı?

banner390
 Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan resmi açıklamada ;''Yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda yaşanabilecek zorluklar göz önünde bulundurularak il merkezinde köy ve kasabalardan taşıma yoluyla okullarına gelen öğrenciler için eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir,''denilmiş Merkez, Köy, Kasaba ve İlçelerde ki öğrencilere okullar tatil edilmemişti.

Ancak dün geceden beri yoğun yağan kar yağışı, özellikle şehir merkezinde, ara cadde ve sokakların çoğunluğunda ulaşım zorlukla yapılmaktadır. Sadece taşımalılara tatil edilmesiyle birlikte gerek sosyal medya üzerinden gerek internet sitelerimize ulaşarak yorum yazan vatandaşlar tatilin zorunlu olduğu kanaatindeler.

Ancak, şu saat itibariyle birçok öğretmen ve öğrenci zorluklada olsa okullarına gitmiş ya da gitmektedirler. En azından kar yağışınının devam etmesi ihtimali göz önünde tutularak yarın (19 Şubat Perşembe) okulların tatil edilmesi uygun olabilir görüşü çıkmıştır.

Son aldığımız bilgilere göre de çalışan engelli, hamile vatandaşlarımızında işlerine gitmekte çok zorlandıklarını öğrendik.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Vatandaş mehmet - 2 yıl önce
Nasıl bir zihniyet tatil etmedi anlamak zor , sabah 7 de bacağının yarısına kadar kara batarak ıslanan küçük çocuklar okula giderken , tatil yapmayanlar ne yapıyordu acaba ? ! Metworoloji dün uyarı yapıyor bugün için , ama ciddiye alan yok , yazık çok yazık , kar artarsa evlere dönüş nasıl olacak bunun Hesabını yapmayı düşünmüşler midir acaba ?
Avatar
güngör - 2 yıl önce
öğrenci ve öğretmen okula gelmiş ise eğitime devam edilmeli gelen öğrenci geri gönderilmemeli. şayet tatil olacaksa idarecilerimiz biraz daha gayretle tatil haberini öğrenci ve veliler evdev ayrılmadan duyurmalı
Avatar
krmn - 2 yıl önce
Yaziklar olsun size.. ben eşimi köy okuluna ..çocugumuda 5 km mesafeli okuluna gönderdim..başlarina bir hal gelirse hesabini sorarim..hesabini sorarim..hesabini sorarim..yaziklar olsun
Avatar
mehmet ali - 2 yıl önce
Arabayi cikaramadim kardan cocuklar bileklerine kadar kara batti hadi benim cocuklar buyuk ya birinci sinifa gidenler ne olacak
Avatar
karamanlı alperen - 2 yıl önce
vali̇ uyumasin.sabah çoçuklar ve bi̇zler rezi̇l olduk.buz yüzünden araçlar,servi̇sler yolda kaldi.şuan sinifta 30 öğrenci̇den 5 ki̇şi̇ var.
Avatar
Selim Han - 2 yıl önce
bugün okul servislerinden biri kaza yapar, çocuklarımızın canına bir şey olur ise, suç duyurusunda bulunacağız sorumlular hakkında.
Avatar
egitimci - 2 yıl önce
Illa kaza olacak bir cocuk olecek...efendiler dairelerinde.mutlular anlasilan
Avatar
umut sönmez - 2 yıl önce
Belediyemiz yolları açmış olsa sıkıntı yok ama çarşının yolları bile kapalı şu an öğrenciler evlerine nasıl geri dönecek bu resmen vicdansızlık özellikle yunuskent beyazkent toktaylarda değil araba tank zor geçer