Karaman'da Özgürlük İçin 21481 İmza

Özgürlüğe Atılan 10 Milyon İmza, Ankara'ya Yola Çıktı,Sıra Başbakan'da

Karaman'da Özgürlük İçin 21481 İmza

banner390
Memur-Sen Konfederasyonu olarak 'Kamuda Kılık Kıyafet Özgürlüğü İstiyoruz' diyerek başlattığımız 'Özgürlük İçin 10 Milyon İmza' kampanyamız dün itibarıyla bütün yurtta sona ermiştir. Başlangıçta belirlediğimiz 10 milyon imza hedefinin üstüne çıkarak tamamlanan kampanyada toplanan imzaları genel merkezimize bugün gönderiyoruz. Genel merkezimizde toplanan imzalar, daha sonra genel merkez yönetimimiz tarafından gereği yapılmak üzere Başbakanlık'a teslim edilecek.
İlimizde toplanan imza sayımız ise 21481 dir

Darbecilerini yargılayan Türkiye, darbe anayasasıyla yönetilme, hatta darbe anayasasında bile yer almayan kılık-kıyafet yönetmeliği ile kamu görevlilerinin özgürlüklerini kısıtlaması ayıbından kurtulmalıdır. Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü ve memur sendikaları konfederasyonu olarak üzerimize düşeni yaptık. Milletimizin yasakların kaldırılmasına yönelik taleplerini, imza kampanyamızla Sayın Başbakan'a iletiyoruz. Bundan sonra sorumluluk hükümetindir, TBMM'nindir, siyaset kurumunundur.
Kampanyayı başlattığımız ilk günden itibaren milletimizin ilgisi, bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Halktan karşılık bulacağına inandığımız kampanyamızın beklentimizin üzerinde ilgi görmesi, ne kadar doğru bir iş yaptığımızın da göstergesi olmuştur.

Yönetmeliklerle, kısmi düzenlemelerle tam demokratikleşmenin sağlanamayacağı açıktır. Memur-Sen olarak, 12 Eylül referandumuyla başlayan demokratikleşme hamlesinin yeni anayasa ile sürmesi gerektiğini dile getirmiştik. TBMM'de yeni anayasa konusunda bir uzlaşı olmadığını görmek, milletimiz gibi bizleri de üzmektedir. Seçim vaadi olan yeni anayasa konusunda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeyenleri milletimiz, bir sonraki seçimde affetmeyecektir. Memur-Sen olarak mevsimsel iyileştirmeler yerine, kalıcı ve anayasa güvencesiyle getirilen demokratikleşme ve özgürlüklerden yana taraf olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz. Temel hak ve özgürlükler kişilerin inisiyatif ve lütfuyla kullanılan hakka dönüşmemelidir. Hak ve özgürlükler, yasalarla ve anayasayla teminat altına alınmalı, en temel hakların kullanımı, bir minnet borcu doğurmamalıdır.

Milletimiz, Özgürlük İçin 10 Milyon İmza Kamyanyası'na katılarak üzerine düşeni yapmıştır. Memur-Sen olarak bizler de, üyelerimize, ülkemize karşı bir sorumluluğumuzu daha yerine getirmiş olmanın vicdani rahatlığını yaşıyoruz. Bu kampanya sürecinde Karaman'da ve bütün Türkiye'de bize destek olan bütün kişi ve kurumlara da ayrıca teşekkür ederiz. Özgürlüklerin önündeki bütün engellerin kalkması dilek ve temennisiyle, katılımınız ve desteklerinizden dolayı siz basın mensuplarına da ayrıca teşekkür ediyorum,''dedi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ömer çelik - 4 yıl önce
yazık bakan gitti sizin imzalar boşuna gibi
komik
Avatar
Osman Özaslan - 4 yıl önce
bu girişim başarısızlıkla da sonuçlansa. kimse unutmasın ki zafer çalışanların, davasının peşinden koşanların olacaktır ömer bey..
Avatar
yaşasın özgür ülkem - 4 yıl önce
memur-sen'i tebrik ediyorum. kamuda başörtüsü yasağının ve yasağı savunan zihniyetin ve dahi yasakçı her türlü uygulamanın kaldırılmasının zamanı gelmiştir. yaşasın demokratik türkiye cumhuriyeti, yaşasın özgür ülkem.
Avatar
aferin size - 4 yıl önce
bi o eksikti zaten hiç bir iş yaptığınız yok, al maaşı sallabaşı, bide serbest kıyafet olursa değme gitsin.
Avatar
EMRE TEKYILDIZ - 4 yıl önce
konu kilik kiyafet serbestisi̇ ama fotoğrafta sadece bi̇r bayan var. özgürlük i̇steni̇yor ama bunu i̇steyen yok. gari̇p.
Avatar
karamanlıyız - 4 yıl önce
memur seni tebrik ederim.darbe ürünü şu kılık kıyafet dayatması tek tipcilik artık ortadan kalksın.temel haklar ve özgürlükler kişisel insiyatiflerle değil kalıcı yasal normlarla çözülmelidir.top siyasilerde.artık çözün şu meseleyi...çözmesseniz çözülüsünüz bilesiniz..
Avatar
süpermen - 4 yıl önce
akıl ile idare edilen sevgide hayır yoktur--i.arabi--