Karaman’ın Dört Bir Tarafı Şantiyeye Döndü

Karaman Belediyesi’nin alt ve üstyapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Karaman’ın Dört Bir Tarafı Şantiyeye Döndü

banner390
 Karaman Belediyesi’nin alt ve üstyapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Yaz sezonunun açılmasıyla birlikte çalışmalarına hız veren Karaman Belediyesi şehrin birçok noktasında, içme suyu, kanalizasyon, park, yol ve kaldırım çalışmalarını sürdürüyor.
Alt yapı ve üstyapı çalışmalarıyla kenti adeta şantiyeye çeviren Karaman Belediyesi, 1. İstasyon Caddesi’nden Taş Binaya, Sanayi Caddesi’nden Kenzi Caddesi’ne, Mezarlık Gül Bahçesi’nden Türk Dili Parkı’ndaki Gönül Gözü Kahvesi’ne kadar birçok noktada adeta seferberlik ilan etti.

Geçtiğimiz yıl başlattığı asfalt hamlesine kaldığı yerden devam eden belediye ekipleri, 1. İstasyon Caddesi, Sanayi Caddesi ve Kenzi Caddesi’nde deforme olmuş yolları kaldırıp yerine daha kalın tabakadan oluşan kaliteli asfalt serecek. Kent mezarlığını adeta cennetten bir köşeye çevirecek olan Gül Bahçesi’nde çalışmalar sona gelirken, engelli vatandaşlarımızın çalışacağı Gönül Gözü Kahvesi de 736. Türk Dil Bayramı’nda törenle hizmete açılacak. 

Her çalışmada Karaman’ın geleceğini düşünerek planlamalar yaptıklarını ifade eden Belediye Başkanımız Kâmil Uğurlu: “Çalışma sezonunun başlamasıyla Karaman şantiyeye dönmüş durumda. Yaptığımız işler hiçbir zaman günü kurtarma adına olmamış, Karaman’ın geleceğine hitap edecek şekilde düşünülmüştür. Şehrimize geçiçi değil, kalıcı hizmetler bırakmak istiyoruz. Yol, kaldırım, park, aydınlatma gibi faaliyetlerimiz sürüyor. 2013 yılında hedeflediğimiz projelerin de bir kısmına başladık. Kentimizin bir noktasından diğer noktasına çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Karaman’ın modern kent olma yolunda şu günlerde yoğun bir şekilde yürütülen çalışmalardan dolayı da vatandaşlarımızdan anlayış ve sabır bekliyoruz.” dedi.


 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ümit uçar - 4 yıl önce
evet karaman şantiye oldu
belediye başkanın avrupada olmasın dan olsa gerek

düzensiz bir çalıma olduğu gözden kaçmıyor
diğer şehirlerde 45 günde alt gecit çalışması yapılırken karaman da 2 sene oldu hala bir alt geçit yapılamadı belediye başkanı avrupada olmasaydı, kısa zamanda takipcisiyiz dediği alt geçidi bitiridi karamanda olsaydı.
karaman ereğli çift yol çalışması sürerken organize arka yolunun servis yolu olması hemen aklımıza gelmiş olabilir ama belediye başkanı avrupada olunca su boru hatı bu bölgeden başlatılmış
ereğli karaman arası işkenceye dönüşmüş
hele organizeden yeni sanayiye gideceksen vay haline şimdide ordaki çit yoları kazmışlar
özelikle yapsalar bukadar başaramazlar bütün yoları kesmeyi zaten. parkların da hali içler acısı pislikten bakımsızlıktan belediye bakanın avrupada olmasını fırsat bilen müdürlerimizin neler yaptını anlatmakla bitmez