Karaman’ın En Modern Parkı!

Karaman Belediyesinin Otogar önündeki boş alana yapmayı planladığı, modern bir yeşil alan düzenlemesi projesi olan Necmettin Erbakan Parkı Karaman'ın en modern park olacak.

Karaman’ın En Modern Parkı!

Karaman Belediyesi tarafından projelendirilen park hakkında önemli bilgiler veren Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, "Şehrin girişine yapılacak olan park sahip olduğu estetik görünümü ve fonksiyonları ile Karaman'a modern şehircilik anlamında büyük katkı sağlayacak. Mevcut otogar önünde yıllarca boş bir vaziyette bulunan alan üzerinde bir yeşil alan düzenleme çalışması başlattık. Geçtiğimiz günlerde proje çalışmaları tamamlanan parkın, en kısa zamanda inşasına başlayacağız. Park içerisinde, kafeterya, ürün satış-tanıtım ofisleri, su oyun havuzu, fitness alanları, yürüyüş yolları, halı saha, modern çocuk oyun grupları, kamelyalar bulunacak” dedi.

"KARAMAN’IN GİRİŞLERİ DAHA MODERN HALE GELECEK”

Bir şehrin girişlerindeki görüntünün, o şehir hakkındaki algıyı tamamen değiştirdiğini ifade eden Başkan Çalışkan şehrin iki girişine yapılan parklar sayesinde gelen misafirlerin zihinlerinde daha modern bir Karaman algısı oluşturacağını söyledi. Başkan Çalışkan ,“Ereğli istikametinden Karaman girişine, yaptığımız Piri Reis Parkımız son aşamasına geldi. Önümüzdeki günlerde hizmet vermeye başlayacak. Konya istikametinden Karaman'a girişte, yapacak olduğumuz Necmettin Erbakan Parkı ile de Konya-Karaman-Mersin istikametinde gelip geçen vatandaşlarımız ve misafirlerimizi bu güzel parkımız selamlayacak” şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ahmet çelebi - 2 yıl önce
akp ye oy vermiş birisi olarak merak ediyorum şehrin dışına ne akla hizmet park yapıp belediyenin bütçesini yetimin parasını çarçur ediyorsunuz kardeşim.erbakanın isminin arkasına sığınıp paraları birilerine peşkeş çekmeyin.yeter artık.kim evinin yanında park dururken hadi gel şehir dışına parka gidelim der.milletin aklıyla alay etmeyi bırakın.