Karaman'lı Genç Seyyahlar Gaziantep'e Gitti

"Seyyah Uluçınar'ın İzinde" projesi kapsamında Karamanlı genç seyyahlar Gaziantep ‘deki tarihi ve doğal güzellikleri gezmek üzere yola çıktı.

Karaman'lı Genç Seyyahlar Gaziantep'e Gitti

banner390
​"Seyyah Uluçınar'ın İzinde" projesi kapsamında Karamanlı genç seyyahlar Gaziantep'deki tarihi ve doğal güzellikleri gezmek üzere yola çıktı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde 14-24 yaş grubu gençlere yönelik düzenlenen "Seyyah Uluçınar'ın İzinde" projesi kapsamında düzenlenen gezi programı kapsamında Karamanlı 45 genç seyyah, Gaziantep’ deki tarihi ve doğal güzellikleri gezmek üzere Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi önünden uğurlandılar.

 Gençlik Merkezi önünde yapılan uğurlama törenine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Elduran, Gençlik Merkezi çalışanları ve geziye katılan gençlerin aileleri katıldı. Uğurlama töreninde konuşan Elduran, "Bu proje kapsamında, ülkemizin 81 ilinden katılacak yaklaşık 100 bin gencimize, farklı kültürdeki akranlarıyla birlikte, yaşadıkları illerin dışında farklı yerleri gezip görme, tarihi ve doğal güzelliklerini yerinde öğrenme imkanı getirilmektedir. İlmizden de kafileler şeklinde genç seyyahlarımızı yolluyoruz" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.