Karamanlı İzciler Atatürk’ü Andı

Karaman Gençlik ve Spor Kulübü İzcileri, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 77. Yıl dönümünde Ankara’da düzenlenen etkinliklere katıldı.

Karamanlı İzciler Atatürk’ü Andı

banner390
KARAMANLI İZCİLER ATATÜRK’Ü ANDI
İlgili Galeriye Git
 Türkiye İzcilik Federasyonunun yıllık faaliyet programında yer alan Atamızın ebediyete irtihalinin 77. Anıtkabir’e naklinin 62. Senesi anma törenleri Ankara’da gerçekleştirilen etkinliklerle tamamlandı. 

09-10 Kasım 2015 tarihleri arasında Anıtkabir’de düzenlenen etkinliklere Türkiye genelinden toplam 200 izci katıldı. Anıtkabir’de gerçekleştirilen törenlerde Karaman’ı 5 izci ve 1 lider olmak üzere toplam 6 kişilik izci gurubu temsil etti. Anıtkabir’de düzenlenen törenlerde askerlerle birlikte nöbet tutan ve bayrak taşıyan izciler tören sonrası T.B.M.M’yi ve Etnografya müzesine ziyaret ettiler.

Anıtkabir’de düzenlenen törenlerde duygu dolu anlar yaşadıklarını ifade eden Karamanlı izciler;” 60 yıl önce olduğu gibi izciler olarak yine görev yerlerimizdeydik. Anıtkabir’de düzenlenen törenler sırasında bazı arkadaşlarımız gözyaşlarına hâkim olamadı. Karamanlı izciler olarak ilimizi en iyi şekilde temsil etmenin gururunu yaşıyoruz” diye konuştular.
Anıtkabir’de düzenlenen etkinliklerde ayrıca, ziyarete gelen çocuklara "Atatürk ve Çocuk" isimli Kitap hediye edildi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.