banner455

Katil ve İşgalci İsrail Saldırılarına Son Vermelidir

İsrail saldırılarına İlimizden de tepkiler devam ediyor

banner444

Katil ve İşgalci İsrail Saldırılarına Son Vermelidir

İsrail saldırılarına İlimizden de tepkiler devam ediyor

17 Kasım 2012 Cumartesi 03:20
568 Okunma
Katil ve İşgalci İsrail Saldırılarına Son Vermelidir
banner416
Karaman Eğitim-Bir-Sen Şubesi İsrail'in yeniden hortlattığı saldırılarıyla ilgili basın açıklamasında bulundu. Yapılan açıklamada;''İşgal ettiği Filistin topraklarında hak iddia eden ve bu uğurda masum Filistinlileri öldürmekten çekinmeyen İsrail, saldırılarına yeniden başladı. Hükümetimizi ve sorumluluk sahibi bütün sivil toplum örgütlerini İsrail’in saldırılarını protesto etmeye, İsrail saldırılarını sonlandırmak için hem yerelde hem de uluslararası platformda gerekli girişimlerde bulunmaya davet ediyoruz.

Önceki gün Hamas’ın askeri kanadı İzzettin Kassam Tugayları’nın ikinci adamı Ahmet Caberi’nin şehit edilmesiyle başlayan İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları gece boyunca devam etti. İsrail’in saldırılarında şu ana kadar ikisi çocuk 15 Filistinli hayatını kaybetti. İnsanın en temel hakkı olan yaşama hakkını hiçe sayan, uluslararası hukuku görmezden gelen katil devlet İsrail’e ‘dur’ denmesinin vakti gelmiştir.

Filistin halkının sürekli olarak, İsrail’in katliamlarına maruz kalması kabul edilebilir bir durum değildir. Ortadoğu’nun ve dünyanın şımarık çocuğu İsrail’in bu tavrına bir son verilmeli, İsrail’e işgalci ve katil devlet olduğu tekrar hatırlatılmalıdır.

İsrail saldırılarında hayatını kaybeden Filistinlilere Allah’tan rahmet ve mağfiret dilerken, saldırıların bir daha başlamamak üzere sona ermesini, bu hususta başta hükümetimiz olmak üzere sorumluluk sahibi kurum ve kişileri, üzerlerine düşeni yapmaya davet ediyoruz,'' dendi.
Son Güncelleme: 17.11.2012 14:22
Yorumlar

banner447

banner315

banner457

banner428

banner411

banner337

banner450

banner426

banner458