banner417
14 Eylül 2015 Pazartesi 11:27
1256 Okunma
Kazada hayatını kaybeden hacı adayı Süleyman Eskiler'in Karaman'daki evinde hüzün var.
banner416

 

Suudi Arabistan'ın Mekke kentinde etkili olan fırtına nedeniyle meydana gelen vinç kazasında, Karamanlı hacı adayı Süleyman Eskiler'in hayatını kaybettiği haberini alan ailesi, hüzün yaşıyor.

 

Eskiler'in Yunuskent Mahallesi'ndeki evi taziye ziyareti için gelenlerle doldu. Süleyman Eskiler için Çamlıca Mescidi'nde gıyabi cenaze namazı kılındı. Namazı Eskiler'in ağabeyi Ahmet Eskiler kıldırdı.

 

Ahmet Eskiler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kardeşinin ticari vize ile hac görevini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gittiğini söyledi. Kabe'deki kaza haberini aldıktan sonra sonra kardeşine ulaşamadığını anlatan Eskiler, şunları kaydetti:

 

"Suudi Arabistan'da umre ya da hac ibadetini yerine getirmek için Kabe'de bulunan ve burada hayatını kaybeden kişiler şehit sayılıyormuş. Biliyorsunuz şehitler elbiseleriyle gömülüyor, yıkanmıyor. Kabe'de kaza olduğunu haberlerden duydum. Orada iki kardeşim daha var. İkisinin dışarıda olduğunu, kazanın yaşandığı alanda bulunmadıkları haberini aldık. Süleyman kardeşime ulaşamadık. Daha sonra vefat ettiğini öğrendik."

 

Süleyman Eskiler, Anadolu Ajansı Arşiv Müdürlüğünde uzman olarak görev yapan Hilmi Eskiler'in babasıydı.

Karamangundem Haber Merkezi

Son Güncelleme: 14.09.2015 11:31
Anahtar Kelimeler:
Mekkedeki Vinç Kazası
Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64