Kazalar Kavşaklarda Meydana Geliyor

Karaman'daki minibüs, ticari taksi ve okul servis araç sürücülerine yönelik bilgilendirme toplantısında konuşan İl Emniyet Müdürü Şahne, Karaman’da meydana gelen kazaların genelinin kavşaklarda yaşandığını kaydetti.

Kazalar Kavşaklarda Meydana Geliyor

banner390
Karaman Emniyet Müdürlüğü, öğrenci servis, minibüs, ticari taksi ve okul servis araç sürücülerine yönelik bilgilendirme toplantısı yaptı. İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Piri Reis Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıda, Karaman'daki kazaların önlenmesi için çalışma yaptıklarını söyledi.

Yapılan çalışmalar neticesinde kazaların azaldığına dikkat çeken Şahne, kazalarda yüzde beşlik bir düşüş yaşandığını aktardı.

Servis şoförlerinden araçlarını daha dikkatli kullanmalarını isteyen Şahne, şunları kaydetti: "İlimizde meydana gelen kazaların nasıl oluştuğunu Trafik Şube Müdürümüz tespit etti. Genelde kazaların kavşaklarda olduğunu gözlemledik. Buna göre çalışma yaptık. Trafik noktasında sizin desteğinize ihtiyacımız var. Şoförlerimizin trafik kurallarına uymalarını rica ediyorum. Bunun haricinde çocuklarınızı eşlerinizin o araçlara bindiklerinde sürücünün aracını nasıl sürmesini istiyorsanız aracınızı o şekilde kullanın. Aracınıza binen müşterilere kendi eş ve çocuklarınıza, yakınlarınıza o sürücü arkadaşlarım nasıl davranmasını istiyorsanız aynı uygulamayı sizde yapmanızı istiyorum. Karaman'da sağlıklı huzurlu olması için sizlerin de desteğini bekliyoruz."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
normal - 2 yıl önce
şaşırmamak lazım, kavşakta ışıklar her ne olursa olsun yanmalı, sürekli kontrollü geçiş mevcut, kazaya davet ediliyor, çözüm gayet açık, video da bakın sanayi kavşağında kaç kez kırmızı ışık yanıyor ? sürekli sarı ve kontrollü geçiş.
Avatar
Misafir - 2 yıl önce
doğru tespit. karamanın kavşakları çok keskin. ayrıca yolda yapılan çalışmalar sonrası kum mıcır kalıyor ve kayganlaşıyor yollar. ayrıca mazgal kapakları çok sakıncalı
Avatar
weber - 2 yıl önce
sayın haberciler,bizim gördüğümüz ve olmaması gereken aksaklıkları sizler hiç mi görmezsiniz yada görüp söylememek işinize mi gelir. şu 30 metrelik yoldaki sağlık ocağının karşısındaki durak var mı o durağın önü 2 damla yağmurla neden göl olur,burası sürekli insan sirkülasyonunun olduğu yer değil mi bu suyun bu kadar işlek bir yolda insanların otobüs,dolmuş beklediği bir yerde birikmesi sizin hiç mi gözünüze ilişmez. o durağı geçince hemen sağa dönmek isteyince sizi bekleyen koca gider kapağı ve çevresindeki çocuk mezarı misali çukur bir gün olmasa bir gün dikkatinizi çekmeli. bu iki telafi edilebilir hata yüzünden olacak olası bir kazaya gitmek haberciliğin kıyısı,köşesidir.takip ettiğim bu sitede uyarıcı ve yetkilileri tedbir almaya yöneltici haberler görmek isterim. herkes üzerine düşeni yaparsa karaman,yaşanılabilir bir şehir haline daha çabuk gelecektir.teşekkürler...