KGM Gençlik Kulübü’nden Projeye Doymuyor

Karaman Gençlik Merkezi Gençlik Kulübü Derneği üyelerinin oluşturduğu ve derneğin proje sunumunun her noktasında ücretsiz danışmanlık ettiği Karaman Gençlik Grubu ve Karaman Çevre Gönüllüleri’nin 2 Erasmus Plus Uluslararası Gençlik Projesi kabul edildi.

KGM Gençlik Kulübü’nden  Projeye Doymuyor

Su Hayattır’ ve  ‘Engelli Kazanır, İnsanlık Kazanır’ projeleri, Avrupa Komisyonu-Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilecek. Önümüzdeki dönem 14 Avrupa ülkesinden yaklaşık 65 yabancı uyruklu genç, farklı zamanlarda Karaman’da buluşacak.
‘Su Hayattır’ projesiyle insanların tasarruflu su kullanımına dikkat çekmek amaçlı yapılacakken, ‘Engelli Kazanır, İnsanlık Kazanır’ projesiyle de engelli bireyleri topluma kazandırmayı ve farkındalık yaratmayı amaçlanıyor.

KGM Gençlik Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda Dernek Proje Koordinatörü Ayşe Yağmur Süzer, ‘ Bizler uzun zamandır, Karaman’da, gençler için uluslar arası gençlik projeleri yapmaktayız. Yaptığımız işi ücretsiz danışmanlık yaparak yaygınlaştırma çabasındayız. Öncelikle projesi kabul olan üye gençlerimizi tebrik ediyoruz. Karaman, bizim gibi STK ve gönüllü arkadaşlarla, gençlik alanında ve uluslar arası platformda daha çok başarılara imza atacaktır. Bu zamana dek henüz bir dernek ofisimiz olmadan, birçok uluslar arası gençlik projesine imza attık. Dernek merkezimiz konusunda çalışmalarımız devam etmektedir. Bu konuda tüm desteklere açığız.’ diye konuştu.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.