KMÜ ÖĞRENCİLERİ SAĞLIKLI YAŞLANMAK İÇİN İP ATLADI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Sağlık Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen sağlıklı yaşlanma temalı etkinlikle öğrenciler hep birlikte ip atladı.

KMÜ ÖĞRENCİLERİ SAĞLIKLI YAŞLANMAK İÇİN İP ATLADI

banner390
Üniversite yerleşkesinde gerçekleştirilen ip atlama etkinliğine katılan yüzlerce öğrenci, yaklaşık bir saat süreyle hem spor yaptı hem eğlendi.

Konu hakkında açıklama yapan KMÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Metin Sezer, organizasyona gösterilen ilgi ve katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sağlıklı yaşlanmak için ip atla isimli organizasyonumuzda ip atlamak veya spor yapmak için özel salonlara ve pahalı aletlere ihtiyaç olmadığını göstermeyi amaçladık. Bu faaliyeti yaygınlaştırmak ve insanları spor yapmaya özendirmek için buradayız. Etkinliğimizi tamamladıktan sonra kullanmış olduğumuz ipleri ilkokul öğrencilerine ve çocuk esirgeme kurumlarındaki çocuklarımıza göndereceğiz.” dedi.

Etkinlik, öğrencilerin ellerindeki ipleri ortaya getirip bırakması ve hep bir ağızdan “Gençliğinde ip atla, yaşlılığında rahatla” sloganını söylemesinin ardından alkışlarla sona erdi.

 

 

 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.