KMÜ’DE 16 TON FİLMİ GÖSTERİLDİ

KMÜ’de madenciliği konu alan ve “Vicdan ve Serbest Piyasaya Dair Bir Film” sloganıyla gösterime giren “16 Ton” filmi öğrencilerle buluştu.

KMÜ’DE 16 TON FİLMİ GÖSTERİLDİ

banner390
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Felsefi Düşünce Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen sinema etkinliğinde ’16 Ton’ filmi öğrencilerle buluştu. Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Konferans Salonunda gösterilen filme öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

“Vicdan ve serbest piyasaya dair bir film” sloganıyla gösterime giren 16 Ton filmi, madencilik sektörünün ortaya çıkışı, maden kazaları ve madencilik hakkında bilgiler içeriyor. Büyük ölçüde fotoğraf, resim, desen ve gravürlerin hareketlendirilmesiyle yapılan 16 Ton filmi bir masabaşı filmi olarak adlandırılsa da orijinal hareketli görüntüler de içeriyor.

KMÜ Felsefi Düşünce Öğrenci Topluluğu Başkanı Murat Han Karaaslan, yakın zamanda Soma’da 301, Ermenek’te 18 madencimizin hayatlarını kaybetmelerine neden olan maden kazaları nedeniyle madenciliği konu alan bu filmi gösterime koyduklarını söyledi. Topluluk Başkanı Karaaslan, toplumsal sorumluluk anlayışıyla yeni etkinlikler düzenlemeye devam edeceklerini ifade etti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.