banner417
05 Aralık 2015 Cumartesi 09:19
310 Okunma
KMÜ’de Karaman Engelliler Şöleninin Altıncısı Düzenlendi
banner416

“Engellilere yapılan yatırım, topluma yapılan yatırımdır” 

Şölen, engelli bir gencin İstiklal Marşı okumasıyla başladı. Şölenin açılış konuşmasını yapan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Kemal Kabasakal, KMÜ bünyesinde “Engelsiz Üniversite” sloganıyla engellilerin topluma kazandırılmaları, sosyalleşmeleri ve yaşam alanlarının daha da yaşanabilir hale gelmesi için düzenledikleri faaliyetler ve etkinliklerden söz etti.

“Karaman’da 5 bin 324 engelli var”

Öğr. Gör. Kemal Kabasakal, Karaman genelinde toplam 5 bin 324 engelli nüfus bulunduğunu, engellilere yapılan yatırımın aslında topluma yapıldığını belirterek, “Her insan kutsaldır ve engelli ya da engelsiz diye değil, sahip olduğu potansiyele göre değerlendirilmelidir. Ayrıca toplumda her bireyin spora ihtiyacı vardır. Spor, engellilerin kendilerini gösterebilecekleri, çevre ile iletişim kurabilecekleri, paylaşma ve özgüven duyularının gelişebileceği sosyal bir tedavidir.” dedi.

Konuşmasının devamında Öğr. Gör. Kabasakal, aile bireylerine seslenerek “Çocuklarınızı iyi tanıyın, onların ilgi alanlarını iyi tespit edin ve spor yapmaları için onları cesaretlendirin ki kendilerini iyi hissetsinler.” dedi.

Öğr. Gör. Kemal Kabasakal, “Altıncısını düzenlediğimiz bu şölen vesilesiyle bizlere destek veren üniversite yönetimine, özel eğitim kurumlarına, emeği geçen tüm öğrencilerime teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı. 

Şölen kapsamında çeşitli kültürel ve sportif faaliyetler gerçekleştirildi. BESYO öğrencilerinin dans gösterisiyle devam eden şölende engelli öğrenciler boks, judo, taekwondo, wushu performansı sergilediler. Engelliler için yapılan balon gösterilerinin ardından Halk Müziği Sanatçısı Muhittin Arslan tarafından verilen mini konsere salondakiler ve tüm öğrenciler danslarıyla eşlik etti.

6. Karaman Engelliler Spor Şöleni engelli öğrencilere çeşitli hediyelerin verilmesi ve madalya töreninin ardından fotoğraf çekimiyle son buldu.    

Son Güncelleme: 06.12.2015 16:29
Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64