banner417
20 Ocak 2015 Salı 11:05
961 Okunma
Kmü’ye Bin Kişilik Konferans Salonu
banner416
“Sadece Üniversitemizin Değil, Tüm Karaman’ın Hizmetinde”
Konuyla ilgili bir açıklama yapan KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine yapılan yeni bin kişilik konferans salonunun Karaman’ın önemli bir ihtiyacını karşılayacağını belirtti. “Yeni salonumuz sadece üniversitemizin değil, tüm Karaman’ın hizmetindedir.” diyen Rektör Gökmen, “Üniversiteler bulundukları bölgelerin hem bilimsel hem de kültürel kurumlarıdır. Şehrimize böyle bir kültür hizmeti sunmaktan dolayı son derece memnunuz.” şeklinde konuştu.

Çevirmen Kulaklıklar, Akustik Duvarlar

Karaman’daki çevirici teknolojisine sahip tek konferans salonu olan yeni salon, kızılötesi nitelikli RF sistemi sayesinde çevirmen özellikli kulaklıklar kullanılarak yabancı dillerde sunumlara da olanak tanıyor.

Salon, özel bir yazılımı sayesinde tablet yoluyla bile uzaktan kumanda edilebilen görüntü ve ses sisteminin yanı sıra ayrı ayrı kontrol edilebilen ses aksesuarlarına sahip. Duvarlarında ahşap ve cam yününden akustik paneller, akustik kapı ve asma tavanı olan salon, büyük lensli ve yüksek çözünürlüklü projeksiyon cihazı bulunduruyor.

140 Metrekare Sahne, Büyük Işıklandırma Spotu

Sahnesi yaklaşık 140 metrekareden oluşan salonun aydınlatması, modern aydınlatma sistemiyle sağlanıyor. Ayrıca sahnesi, büyük ışıklandırma takip spotu sayesinde spotlarla da ışıklandırılabiliyor. 

Salonun sahne arkasında ise dinlenme salonu, sahne hazırlık odaları, soyunma odaları, bay-bayan wc ve duşlar bulunuyor.

Yüksek Güvenlik ve Kontrol Odası

Amfi tarzında bir yerleşime sahip olan salon, en arkada yer alan simultane odasından kontrol ediliyor. Altı adet IP kamera ve iki adet dome kamera ile izlenen salon, yüksek güvenlik içeriyor.

Geniş Fuaye ve İki Sergi Alanı

Konferans Salonunun girişinde ise 370 metrekarelik fuaye alanı yer alıyor. Salonun her iki yanında da 120 ve 90 metrekarelik sergi alanları bulunuyor.

Son Güncelleme: 20.01.2015 14:35
Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64