Kuğulu Park İsmetpaşa Caddesine Hayat Verdi

Değişimin farkında mısınız?

 Kuğulu Park İsmetpaşa Caddesine Hayat Verdi

banner390
Karaman’ın modern kent olma yolunda ilerlemesi için, bu dönemde yapılan değişiklikleri kaleme almaya devam ediyoruz. 2012 yılında eski hükümet binasının yıkılmasıyla hizmete giren Kuğulu Park vatandaşlarımızın takdirini topladı. Karaman’ın kalbinin attığı yer olan İsmetpaşa Caddesi’nde yapılan çalışmalardan ilki, yıllardır harabe durumda olan Eski Hükümet Konağı’nın yıkılması ile başladı.

Eski Hükümet Konağı ve Adliye binası, yeni yerine taşındıktan sonra yıllarca harabe görüntüsüyle İsmetpaşa Caddesi’ni işgal eden binanın, bu dönem yapılan uzun uğraşlar sonucu yıkılması sağlandı.

Burayla ilgili geliştirilen proje ile Kuğulu Park, Karamanlı vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. 2800 m2’lik alanı kapsayan parka; adından da anlaşılacağı gibi, su oyunlarının yer aldığı havuz içerisinde kuğular ev sahipliği yapıyor. Modern kent mobilyaları, kapalı tesisi, havuzu, fiskiyeleri, köprüsü, kamelyaları ve yeşiliyle kentimize renk katan Kuğulu Park, 2012 yılında hizmete girdi. 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
gazi - 4 yıl önce
avuç içi kadar parklarla mı değişiyor karaman, peh peh peh... park sorunu yüzünden vatandaş birbiri ile kavga ediyor belediye seyrediyor. karaman değişiyor öyle mi. parkı olan köy
Avatar
karaman7070 - 4 yıl önce
evet çok değişiyor!!başkan hemen yanımızdaki ilçe olan ereğli̇ye bakmasını tavsiye ederim, park, cadde, mesire yerleri ve avm siyle karamandan 10 kat daha şehir..
Avatar
mustafa teker - 4 yıl önce
ben bir karamlı sevdalısı olarak diyorumki bu başkanlar avrupaya degil en yakın konyamıza giderek mahalleleri görmüyorlarmı, park ve yeşil alanlarını,sosyal aktivitelerini plancılık ve şehirciliği, yakın zamanda gelen bir misafirim kasabanın gelişmişi dediğinde nekadar üzüldüğümü anlayamazsınız.illahaki konyamı,kırşehir,eskişehir,ordu,ünye,elazığ, balıkesir.kuğulu park imiş.gidin görün balıkesirdeki parkı gezmeklen tükedemezsiniz.bu yerleri görsünler.karamanımıza dahada güzelini getirsinler.bu sitemim şu anki başkanada,geçmiştekilerede,inşaatçı ve mimarlarada.saygılar.