Kurban Bayramı Mesajları

Gazetemize ulaşan kurban bayramı kutlama mesajları

Kurban Bayramı Mesajları

banner390
Karaman Emniyet Müdürü Mehmet Şahne;

Son günlerde artan Terör Olayları karşısında, Emniyet Teşkilatımızı destekleyen iyi ve kötü gününde her zaman yanımızda  olan  Karamanlı Hemşerilerimizin ve Basın Mensuplarımızın Mübarek Kurban Bayramını Teşkilatım ve Şahsım adına en kalbi duygular ile kutlar sağlık, mutluluk dilerim.

Karaman Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Ayhan Erenoğlu;
Karaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Ayhan Erenoğlu “Bayramda sevdiklerimizle mutluluğumuzu paylaşalım. Bayramlarda, hüzünleri, acıları değil, mutlulukları, sevinçleri yaşayalım. “ dedi. 

Genel Sekreter Dr. Ayhan Erenoğlu 9 güne uzatılan Kurban Bayramı tatili öncesi yayınladığı mesajında;  bireylerin arasındaki bağları kuvvetlendiren, akrabalık ve komşuluk ilişkilerini pekiştiren Kurban Bayramı’nın şehrimiz ve ülkemiz adına güzelliklere vesile olmasını diledi. 
Dr. Ayhan Erenoğlu mesajında şunlara değindi: "İnancımızın ve kültürümüzün yapı taşlarından olan bayramların birine daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bayram coşkusu toplumsal birlik ve dayanışmayı sağlamlaştırırken birlikte mutlu olduğumuzu hissettiren, beraberliği mayalandıran özel günlerdir. Millet olarak kin ve nefretten uzak kardeşçe kutladığımız bayram günleri, bu topraklarda yaşayan tüm halkların arasına nifak sokulmayacağının, daima barışın ve kardeşliğin hüküm sürdüğü ve süreceğinin ispatının yaşandığı başlıca değerlerimizdendir.
İşte bu sebeple, bayramımızın bayram tadında geçmesini diliyoruz. Bayramların geçmişte olduğu gibi şimdi de gönülleri birbirine bağlamasını, vatan toprağında yaşayan tüm kesimler arasında dil, din, ırk ve düşünce ayrımı olmaksızın sevgi köprülerinin kurulmasını temenni ediyoruz. 
Bayram tatili süresince görevi başında olacak tüm sağlık çalışanlarımıza kolaylıklar gelsin, Yola çıkacaklara yolunuz açık olsun ve en önemlisi Kurban Bayramı şehrimiz ve ülkemiz adına güzelliklere vesile olsun.
Asım Sultanoğlu’ndan Bayram Mesajı;

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu yayınladığı mesajında; Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Bayramlar; manevi değerlerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan bu özel günlerin sevincini, coşkusunu, yardımlaşma ve dayanışma duygularını hayatımızın her  gününe taşıyabilme çabasında olduğumuz müstesna günlerdir. Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, tüm eğitim camiasının, veli ve öğrencilerimizin mübarek Kurban Bayramını kutlar; bayramın sağlık, mutluluk ve huzur içinde geçmesini dilerim.
Karaman İl Genel Meclis Başkanı Celalettin Güngörer;

Karaman İl Genel Meclis Başkanı Celalettin Güngörer , Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Karaman İl Genel Meclis Başkanı Celalettin Güngörer  , Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştığı, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günler olduğunu belirtti.

Karaman İl Genel Meclis Başkanı Celalettin Güngörer , “İnsanı insan yapan ve bütün erdemlerin birlikte yaşandığı dini bayramlarımızdan birisi olan Kurban Bayramı’nın sevgiye, barışa, kardeşliğe hoşgörüye ve güzel yarınlara umut olmasını diliyor ve bu birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışan kötü niyetli mihraklara fırsat vermeden nice bayramlara ulaşmasını temenni ediyorum. Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle kurban bayramınız kutlu olsun.”

AK Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü;

Birlik, beraberlik ve toplumsal yardımlaşmanın en üst seviyede yaşandığı, duygu ve sevinçlerin paylaşıldığı Kurban Bayramı'na bir kez daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Kulluğumuzun gereği olarak ifa ettiğimiz diğer ibadetlerde olduğu gibi, kurban ibadetinde de bizler için sayısız hikmet ve derin anlamlar vardır. İslamiyet,  gerekli şartları taşıyan müminlerin bu ibadeti yerine getirmelerini istemekle yaratıcıya yakınlaşmak öngörülürken, sosyal yardımlaşma, fedakarlık gözetilmiş, fakirlerin, muhtaçların desteklenmesi tavsiye edilmiştir. Her ibadette olduğu gibi kurban ibadetinde de insanın Allah'a karşı sorumluluk bilinci ve yalnızca Allah'ın rızasını gözetmenin ne kadar büyük bir önem arz ettiği Kur'an-ı Kerim'de özellikle belirtilmiştir.
Bizim anlayışımıza göre, komşusu açken tok yatan bizden değildir. Onun için bu bayramda, bütün vatandaşlarımızdan, kendi çevrelerindeki yoksullara, kimsesizlere, yetim ve öksüzlere, ihtiyaç sahiplerine kucak açmalarını; onlara sahip çıkmalarını özellikle istirham ediyorum.
Kurban Bayramı’nın manevi ikliminin, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi kuvvetlendirmesi dileğiyle, Bütün vatandaşlarımıza bolluk ve bereket içinde bir bayram temenni ediyorum. Allah, bayram sevincimizi, birliğimizi, beraberliğimizi daim kılsın, Mübarek Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. 

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Akça;
        
En anlamlı dini bayramlarımızdan biri olan Mübarek Kurban Bayramı’na kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bayramlar, dostluk, sevgi ve hoşgörü duygularının yoğun olarak yaşandığı dayanışma günleridir.
 
Dinimizin en anlamlı günlerinden olan Kurban Bayramı’nda kırgınlıklarımızı, dargınlıklarımızı geride bırakarak sevgi, hoşgörü ve diyalog içinde olmalıyız. Bu bakımdan zengini ve fakiri; hastası ve düşkünü ile milletin, bir insan yığını olmadığını somut olarak ortaya koymada ve toplumsal dayanışmayı sağlamada bayramlar, önemli bir fonksiyon icra etmektedir. Fedakar milletimiz, Kurban Bayramını, amacına uygun olarak idrak etmek için birlikte yaşadıkları toplumda çeşitli maddi ve manevi sıkıntılar içinde olan kardeşlerine fedakarca davranarak, fakirlere ve kimsesizlere; kişilik, haysiyet ve onurunu zedelemeden destek verecek, akrabaları, hastaları, huzur evlerinde güler yüz bekleyen güzel insanları ziyaret edecek, böylece hem kendileri mutlu olacak hem de onları mutlu edecektir. 

Bugünlerde toplumsal birlikteliği ve dayanışmayı pekiştiren değerlerin yoğun olarak yaşandığı bir Kurban bayramını daha milletçe birlik, beraberlik ve huzur içinde idrak etmenin mutluluğunu yaşayacağız. Bu seçkin bayram günlerinin birleştirici ve manevi gücünün de bizleri yeni ufuklara taşıyacağına inanıyor, Bu duygu ve temennilerle Kurban Bayramınızı kutluyor sağlık, sıhhat ve afiyetle huzur içinde daha nice bayramlar idrak etmenizi Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

AK Parti Karaman İl Kadın Kolları Baskanı Ümit Gülin Göksoy;


Her yıl Müslümanlık bilincimizi yenileyen, millet olma irademizi diri tutan; birlik, beraberlik ve  kardeşlik duygularımızı pekiştiren, rahmet ve bereket dolu Kurban Bayramına bizleri kavuşturan Yüce  Rabbimize sonsuz hamd ve şükürler olsun.
Rabbimizin dost edindiği İbrahim aleyhisselâma, Allah için kurban olmaya razı olan İsmail  aleyhisselâma ve her iki peygamberin sadakat ve teslimiyetini evrensel bir bayrama dönüştüren  Muhammed aleyhisselâma sonsuz salât ve selâm olsun.
Dini bayramlarımızın oluşturduğu manevi ortamları taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak kutlamalı; sevincini, coşkusunu, yardımlaşma ve dayanışma duygularını hayatımızın her gününe taşıyabilmek için daha çok çaba göstermeliyiz. Kimsesizlerimizi, yoksullarımızı arayıp sormanın, Büyüklerimizin ellerini öpmenin, Yavrularımızı sevindirmenin Ahirete gidenlerimize bir Fatiha göndermenin, ve birbirimize kardeşçe gülümsemenin tam zamanıdır.
İnsan olarak, iyiliğimiz olmasa ne kıymetimiz kalır, sevgimiz,merhametimiz, Kutsal değerlerimiz olmasa ne kıymetimiz kalır. Bizler, bize insani bütün değerleri öğütleyen bir dinin mensuplarıyız. Barışı, sevgiyi, affetmeyi ve adaleti öğütleyen bir dinin mensuplarıyız. Bugünleri kardeşliklerimizi pekiştirmek için fırsat bilelim.
Bugün bütün vatandaşlarımız Bizimle aynı duyguları paylaşıyor. Yedi kıtada yaşayan bütün insanlara Dinimizin barış ve kardeşlik mesajını gönderiyorum.
Tüm Karaman halkımızın ve Aziz milletimizin kurban bayramını tebrik ediyorum. Bu bayramın, İslam alemine ve bütün insanlığa hayırlı olmasını diliyorum.
Saadet Partisi Karaman İl Başkanı Şaban Şahin’in Kurban Bayramı mesajı:
"Bir mübarek Kurban bayramına daha kavuşmuş olmanın sevinci içindeyiz. Bizleri bayrama kavuşturan Cenab-ı Hakk'a sonsuz şükürler ederken, ülkemizde ve tüm dünyada yaşayan Müslümanlara Rabbimizden bol bol rahmet ve bereket vermesini niyaz ediyor yaşanan zulümlerin bir an önce bitmesini temenni ediyoruz. Malumunuzdur ki, Kurban Bayramı üç önemli insanı ve bu insanların en temel hasletlerini bizlere kazandırmayı öğretmek için Rabbimizin bizlere bahşettiği bir lütuftur. Bizler bu bayram vesilesiyle bir kere daha bazı hasletlerimizi hatırlamış oluyoruz. İlkin Hz. İbrahim'den Rabbimizin emirlerini her ne olursa olsun yerine getirmeyi, en sevdiğimiz şeyden fedakarlık etmek pahasına da olsa O'nun rızasını kazanmak gerektiğini öğreniyoruz. Sonra Hz. İsmail'den dinimiz uğruna gerekirse candan geçecek kadar Allah sevgisi taşımayı öğreniyoruz. ve Hz. Hacer validemizden de şeytanın fitnesine karşı durmayı ve Allah'a güvenmeyi öğreniyoruz bu bayram vesilesiyle.
Bir yandan bayram sevinci yaşarken diğer yandan üzüntü verici olaylara tanık olmaktayız. Hemen yanı başımızda Müslüman ülkelerde kan ve göz yaşını görmekteyiz, Batılı ülkelerin kendi kurdukları örgütleri bahane ederek İslam coğrafyasına müdahalelerine şahitlik etmekteyiz, vatanlarını yurtlarını terk ederek başka diyarlarda hayatlarını ikame ettirmek zorunda kalanların çilesini görmekteyiz. Bütün Müslümanların acısıyla birlikte onları hissederek bayramı yaşayacağız. Temennimiz Müslüman ülke yöneticilerinin Bu sorunları aşabilecek,çözebilecek dirayet ve feraseti kuşanmalarıdır. Bu vesile ile Bütün İslam Aleminin özellikle Değerli Karaman’lı hemşehrilerimin Kurban Bayramını tebrik ediyor, Rabbimizden niyaz ediyoruz."

KARAMAN TİCARET VE SANAYİ ODASI´NDAN KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI 

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mustafa Gökhan ALKAN ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa TOKTAY Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladılar. Yayınladıkları mesajda; 
“Sevginin, barışın, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeye vardığı bir Kurban Bayram'na daha ulaşmanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz.
Toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip olan, milletimizin manevi değerlerinin ve tarihin engin derinliklerinden gelen sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı günler bayram günleridir. Bu Bayram insanları birbirine yakınlaştıran, aynı düşünce ve duygularda buluşturan, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, topluma umut, sevgi veren, birlik ve dirliği sağlayan özel bir gündür. Bizler; Milli ve Dini Bayramlarımızı birer fırsat olarak görerek, bayramların arttırdığı hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma duygularından yararlanarak bu kutlu günlerde birlik ve beraberliğimizi perçinlemeli, barış ve sevgi dolu günler geçirmek için elimizden geleni yapmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle sevginin ve kardeşliğin temel taşlarını barındıran Kurban Bayramı'nın, ulusumuza birlik, beraberlik, barış ve mutluluk getirmesini temenni ediyor;  tüm ulusumuzun sevdikleriyle beraber sevgi ve muhabbet dolu bir bayram geçirmesini diliyoruz”  ifadelerine yer verdiler.

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Karaman Şube Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Karaulu;

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Karaman Şube yönetim kurulu Başkanı Rıfat Karaulu, “Bayramlar, kırgınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir” dedi. Karaulu, yayınladığı kutlama mesajında, "Bayramlar, milli ve dini duyguların örf, adet, gelenek ve göreneklerimizin şekil bulduğu, bir toplumun millet olma şuurunun pekiştiği, sevgi saygı muhabbet ve hürmetlerimizin yüreğimizdeki kapsama alanını genişlettiği zeminlerdir. İdrak ettiğimiz bu güzel Kurban  Bayramlarını fırsat bilerek, milletçe kardeşliğimizi pekiştirip, dargınlıkları ve kırgınlıkları bir tarafa bırakarak, huzur içerisinde yaşamaya özen göstermeli, bu güzel vatan için şehit düşmüş ecdadımızın şanına yakışan sorumluluk duygusunu üzerimizde hissederek, sergilediğimiz bu birlik ve beraberliği her zaman göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramı`nın Ülkemize ve Milletimize kardeşlik, huzur ve mutluluk getirmesini temenni eder, Karaman halkının  bayramlarını da en içten dileklerimle kutlar mutluluk ve esenlikler dilerim.”

Milliyetçi Hareket Partisi il başkanı Av. Oktay Yılmaz ve merkez ilçe başkanı Mahmut Ünüvar kurban bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Yaşanılan ağır ve kasvetli günlerden sonra Mübarek Kurban Bayramı’na ulaşıldığına değinen başkanlar, ‘’ Maneviyatın, duanın, yardımlaşmanın, dayanışmanın, buluşmanın müstesna anlarından birisi olan Kurban Bayramı’nı terör saldırıları ve şehadet haberlerinden dolayı içimiz hüzünlü, gözümüz nemli de olsa huşuyla kutluyoruz.’’ Dedi.
Kardeşlik duygusunun perçinlenmeye ihtiyacı olduğuna değinen Milliyetçi Hareket Partisi il ve merkez ilçe başkanları mesajında;
‘’Vatandaşlarımız arasındaki karşılıklı ikram ve iltifatlar, güzel söz ve dilekler, iyi niyet ve anlayışlı yaklaşımlar kardeşlik duygularını perçinleyecek, birlikte yaşama iradesine çok değerli katkılar sağlayacaktır. Kurban Bayramı’nda darda kalan, yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimize daha çok ilgi ve alaka gösterilecek, unutulmaya yüz tutmuş insani değerler varlığını bir kez daha ispat edecektir.
Bayram, hayallerimizin üstünü örten felaketlere karşı manevi direniş sahası olacak ve ümit ederiz ki bize yeni mutluluklar kazandıracaktır. Hiziplerin, küslüklerin ve ihtilafların bayramın mana yüklü ikliminde sonuçsuz kalması, temelinden bitirilmesi en bariz dilek ve isteğimizdir.
İnancımız odur ki, Türk milleti ebediyete kadar son yurdunda, bağımsız, onurlu ve milli değerlerine sahip çıkarak bayramlarını karşılayacak veayrılma çetelesi tutanlara asla fırsat vermeyecektir. Birbirimize gösterdiğimiz sevgiler, karşılıklı olarak sunduğumuz ikramlar, şuurla destek verdiğimiz kardeşlik bağları hiçbir kötü emelin ve habis niyetin başını kaldırmasına müsaade etmeyecektir. Türk milleti sağlam ve emin adımlarla varlığını ve bütünlüğünü koruyacak yüksek erdem ve iradeyi tıpkı bayram coşkusunda olduğu gibi sonsuza kadar gösterecektir.’’ Dedi.


Saadet Partisi Karaman Milletvekili Adayı Ali Çiftçi’nin Kurban Bayramı Mesajı:
“Bayramlar insanlığımızı ortaya koyduğumuz, Müslümanlık ve ümmet bilincimizi pekiştirdiğimiz yegâne günlerdendir. Paylaşmanın ve huzurun verdiği bereketi bütün seneye yaydığımız fırsatların duraklarıdır. Küslükleri, kırılmışlıkları bir tarafa koyup maneviyatın her şeyin önüne geçmesini arzu ettiğimiz günlerdir.
İçinde bulunduğumuz nimetlerin farkına varabildiğimiz ve bu nimetlerle her an karşılaşamayan ve daha nice sıkıntılar yaşayan kardeşlerimizin olduğu idrakine olabildiğimiz için, bayramlaşmanın yanında, kurban gibi bir ibadeti yerine getirirken ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi bağrımıza basarak onların halleriyle hemdert olmayı nasip ettiği için, kendi özel sıkıntılarımız için değil tüm din kardeşlerimizin derdini dert edinebildiğimiz için, insanlığın kurtuluşu için beş vakit dökebildiğimiz gözyaşı için, Rabbimize sonsuz şükürler olsun.
Bu şükür ve edalarla İslam Âleminin Kurban Bayramını kutluyorum. Rabbim ömrümüzdeki her bir günü bayram sevinciyle yaşanan günlerden eylesin. Eğer imtihanımız çetin ve sabır gerektiren bir şekilde ise ahretimizi bayram sevinci eylesin. Bu vesileyle İslam ümmetinin Kurban Bayramlarını en yüce duygularla kutlar, bir dahaki bayramların insanlığın saadeti ve kurtuluşu için bir vesile olmasını, hakkın adalet anlayışının temini için bir araya gelen yüreklerin coşkusunu, huzur dolu gerçek bayram sabahlarına uyanmayı Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum.”

Saadet Partisi Karaman Milletvekili Adayı Hüseyin Çoban’ın Kurban Bayramı Mesajı:
Başta İslam âlemi ve tüm insanlık için huzur ve mutluluk getirmesini kan ve gözyaşının bir an önce bitmesini dileyen Hüseyin Çoban, Bayramların küslüklerin, dargınlıkların bir kenara bırakılması için birer fırsat olduğunu unutmamamız gerekir. İslam dünyasında yaşanan sıkıntı ve acılar bayram coşkularına gölge düşürmektedir. Kurban Bayramına girerken, dünyanın çeşitli yerlerinde İslam âleminin gördüğü zulümleri, hepimiz acı acı seyrediyoruz. Kurban bayramından da ders almak yaşanan gelişmeleri, İslam dünyasının içinde bulunduğu durumu değerlendirmek mecburiyetindeyiz.
Kurban bayramından alınacak en önemli derslerden birinin Hac ibadetiyle kendini göstermekte yeryüzündeki bütün Müslümanların birlik ve beraberlik içinde hareket etmesinin kaçınılmaz olduğunu unutmamamız gerekir. Bu bayramda, önce bir defa hacca gidiyoruz. Hacca gitmek demek, 2 milyar Müslüman’ın tek bir ümmet olduğunu gözüyle görmek, yaşamak demektir. Hacca giden kardeşlerimizin, haclarının Cenab-ı Allah tarafından makbul olmasını diliyorum. Hac ibadeti; yeryüzündeki 2 milyar Müslüman’ı temsilen bir araya gelerek, tek bir vücut, tek bir ümmet olduğumuzu, gözlerimizle görüyor ve yaşıyoruz. Bu itibarla bütün bu yaptığımız ibadetlerin manasını düşünerek, bunlardan ders almaya mecburuz. Bu bayram münasebetiyle, bir yandan tek bir ümmet olduğumuzu dikkate alarak, İslam Birliği’ni bir an evvel kurmamız gerektiğini idrak etmemiz lazım.
Kurban bayramının en önemli hasletlerinden birinin de paylaşma ve yardımlaşma olduğunu görmekteyiz. Yoksulluğun ortadan kaldırılması için Adil Düzen şarttır ve kaçınılmaz bir gerçektir. Kurban etimizi, fakir-fukaraya veriyoruz. Fakir-fukarayı düşünmek bir Müslüman olarak vazifemizdir. Ama aslolan o insanların, fakir-fukaralıktan kurtulmasını sağlamaktır. Bunu temin etmek için de, Adil Düzen gerekir. Fakir-fukaranın yoksulluktan kurtulması için faizci-kapitalist nizamdan Adil Düzen’e geçmemiz lazım. 
Bu duygu düşüncülerle tüm İslâm alemi ve Karamanlı Hemşehrilemizin Kurban Bayramını tebrik ediyoruz.

KARAMAN MÜSİAD BAŞKANI TURGAY BAŞ'IN BAYRAM MESAJI
Karaman Müsiad Başkanı Turgay Baş Kurban Bayramı Mesajı

''Kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi yüce Allah'a sonsuz şükürler olsun Kurban Bayramı bereketiyle,bolluğuyla gelsin,tüm insanlık için hayırlara vesile olsun.Bayramınız Mübarek olsun...''


Türkiye Eğitim,Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikası  Karaman Şubesi 
Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı ve Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya Hotamışlı mesajında;

‘’BOP’DAN - BOT ‘A SAHİLE,YOLLARA KURBANLAR !!!
2 Milyar nüfusa yaklaşan İslam ümmeti olarak ; Hacc ve Kurban Bayramı’nı idrak ediyoruz.Kurbanlık hayvanların yaşı, dişi ,boynuzu ...nasıl olmalı nasıl olmamalı ? Kurban fiyatları ,kurbanlık satış yerleri ,hayvan pazarlarında TV ekranlarına yansıyan görüntüler...
Pazarlıklar, kıyasıya kolları ta omuzlardan koparırcasına çırpa çırpa yapılan pazarlıklar...
Bir tarafta da İslam coğrafyasının haritası ve ümmeti üzerine kurulan planlar, pazarlıklar ,pazarlık masaları...
C.RİCE , Türkiye dahil 24 İslam ülkesinin sınırlarının, yönetim kadro ve rejimlerinin değiştirileceğini 2003 ‘de söylemişti. Bunun adını da ; Büyük Ortadoğu Projesi diye koyan ABD Dış İşleri Bakanı Condoleezza Rice’ydi ... BOP pazarından ümmetin başına  yağan bombalar..Hem de ilk defa müslümanın üzerinde denenen yeni üretim çeşit çeşit zehirli gazlar ,bombalar, silahlar...Bombaların altında sinek gibi ezilen ümmet ! Tekbir getirerek müslümanın kafasına savrulan kılıçlar...
Bağdat’lar ,Basra’lar harap !... Musul’dan ,Kerkük’ten yine ağıtlar ,feryat figanlar ,ne Şam  ne Halep kalmış...Mısır Yemen, Sudan içmen ,Libya,Doğu Türkistan Arakan,Filistin ...  sana çok mu  Irak ey ümmet ?
BOP’tan sonra BOT’a bindirilmiş , milyonlarca müslüman  Haçlı ülkelerine doğru havadan ,karadan ,denizden, yollara düşmüş ... Ne yazık ki ; Haçlı ülkelerinde aranılan  son çare  hayatta kalma mücadelesi ve umudu ! Tel örgüler önünde  ,tren isyasyonlarında ,gümrük kapılarında,  limanlarda ,yollarda   aç sefil bekleyişler.
Bir zamanlar mazlumlar müslümanlara sığınıyordu ! Şimdi sığıntı yapılmış müslümanlar.Hem de hangi kapılara ?
Allah ,İnsanoğlunu  izzet , şeref ve  haysiyetli olarak yarattı.Hür olarak ve sadece kendine kulluk etsin diye yarattı.İnsanı  her türlü tehlike ,tehdit ,korkudan emin  ve huzur içinde yaşamak için Kur’anı rehber olarak vahyetti. Hayat kitabımız Kur’an ,Kur’an ‘a inananların ve  insanlığın  emniyeti ve iki cihan saadeti  için indirildi. 
Bu gün için ne yazık ki mümin de , müminin beldeleri de ; huzur ,barış ,refah ,adalet ,kardeşlik , emniyet ve yaşanılır olmaktan çıkmak üzeredir. 
Bundan da mı utanıp ,irkilip  kendimize gelmeyeceğiz ?
BOP’tan BOT’a bottan sahillere vurmuş binlerce ceset !
Aslında ; sahile vuran cesetler “meyyit”  değil  , harabeye viraneye dönmüş evler  değildir ! Bütün bunlara kör ,sağır, dilsiz, elsiz , ruhsuz kalmış bizleriz. Kuruşa, metaya ,mevki makama, vicdanını satmış ,kalpleri mühürlenmiş ,gözlerine perde inmiş, sağır,dilsiz şeytanlardır, meyyit ve ceset.
Kaç bayramdır müslüman çocuklar baba evlerinde, kendi yataklarında doğmuyor. Kaç bayramdır yüz milyonlarca Müslüman kendi ev , köy, şehir ve ülkelerinde bayram yapamıyor ?
Hacc’ın temel esasları : ihram , tavaf ve vakfe ne anlam ifade ediyor ? 
Hacc’a gitmeyi ,kurban kesmeyi ya ne zannediyoruz ?
“Onların ne etleri ne de kanları Allah’a ulaşır. O’na ancak sizin takvanız ulaşır...”
“Muhakkak ki Allah , iman edenleri  müdafa eder. Muhakkak ki Allah,  hain ve nankörleri asla sevmez.” Hacc Suresi.37-38.
Başta ; şehit ve gazilerimizin ana - baba , eş  çocuk ve yakınlarının ,Karaman ‘lı hemşerilerimizin, Türk Milletinin ve İslam dünyasının Kurban Bayramını kutluyoruz. Yüce Allah’tan bizleri,  gerçek bayram tadında bayramlara kavuşturmasını diliyoruz,’’dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi il başkanı Av. Oktay Yılmaz ve merkez ilçe başkanı Mahmut Ünüvar;
Milliyetçi Hareket Partisi il başkanı Av. Oktay Yılmaz ve merkez ilçe başkanı Mahmut Ünüvar kurban bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Yaşanılan ağır ve kasvetli günlerden sonra Mübarek Kurban Bayramı’na ulaşıldığına değinen başkanlar, ‘’ Maneviyatın, duanın, yardımlaşmanın, dayanışmanın, buluşmanın müstesna anlarından birisi olan Kurban Bayramı’nı terör saldırıları ve şehadet haberlerinden dolayı içimiz hüzünlü, gözümüz nemli de olsa huşuyla kutluyoruz.’’ Dedi.
Kardeşlik duygusunun perçinlenmeye ihtiyacı olduğuna değinen Milliyetçi Hareket Partisi il ve merkez ilçe başkanları mesajında;
‘’Vatandaşlarımız arasındaki karşılıklı ikram ve iltifatlar, güzel söz ve dilekler, iyi niyet ve anlayışlı yaklaşımlar kardeşlik duygularını perçinleyecek, birlikte yaşama iradesine çok değerli katkılar sağlayacaktır. Kurban Bayramı’nda darda kalan, yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimize daha çok ilgi ve alaka gösterilecek, unutulmaya yüz tutmuş insani değerler varlığını bir kez daha ispat edecektir.
Bayram, hayallerimizin üstünü örten felaketlere karşı manevi direniş sahası olacak ve ümit ederiz ki bize yeni mutluluklar kazandıracaktır. Hiziplerin, küslüklerin ve ihtilafların bayramın mana yüklü ikliminde sonuçsuz kalması, temelinden bitirilmesi en bariz dilek ve isteğimizdir.
İnancımız odur ki, Türk milleti ebediyete kadar son yurdunda, bağımsız, onurlu ve milli değerlerine sahip çıkarak bayramlarını karşılayacak veayrılma çetelesi tutanlara asla fırsat vermeyecektir. Birbirimize gösterdiğimiz sevgiler, karşılıklı olarak sunduğumuz ikramlar, şuurla destek verdiğimiz kardeşlik bağları hiçbir kötü emelin ve habis niyetin başını kaldırmasına müsaade etmeyecektir. Türk milleti sağlam ve emin adımlarla varlığını ve bütünlüğünü koruyacak yüksek erdem ve iradeyi tıpkı bayram coşkusunda olduğu gibi sonsuza kadar gösterecektir.’’ Dedi.
                       
                                                                                                           

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.