MAKRO ÜST GEÇİDİ TRAFİĞE AÇILDI

Karaman Belediyesi ve Devlet Demiryolları işbirliğinde yapımına başlanan Makro yanı üst geçidi trafiğe açıldı. Üst geçidin trafiğe açılması ile Larende, Sümer ve Yenişehir Mahallelerine ulaşım daha güvenli ve rahat bir şekilde sağlanacak.

 MAKRO ÜST GEÇİDİ TRAFİĞE AÇILDI

Tren yolu nedeni ile yıllardır şehir merkezinden kopuk bir şekilde kalan Larende Sümer ve Yenişehir Mahalleri, Karaman Belediyesi ve Devlet Demiryolları işbirliğinde yapılan üst geçit sayesinde hayat bulacak. Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan şunları kaydetti: "Bilindiği üzere bir kaç ay önce yapımına başlanılan Makro yanı üst geçidinde çalışmalar tamamlandı ve trafiğe açıldı. Üst geçidin gerekli asfalt çalışmaları belediyemiz tarafından yapıldı. Üst geçit üzerine yerleştirilen bariyerlerle gereken güvenlik tedbirlerinin de alınmasının hemen ardından bu geçidi trafiğe açmış bulunmaktayız. Üst geçide olan bağlantı yolları da belediyemiz tarafından düzenleniyor. Artık Larende, Sümer ve Yenişehir Mahallelerine trafik geçişi daha rahat ve güvenli bir şekilde sağlanacak."  


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
muallim - 2 yıl önce
başkanım 15 mayıs açılış demiştiniz yine geciktirdiniz.köprünün batı tarafındaki boşluğu düzenleyip yolları asfaltlansa ve yeşil alan yapılsa daha harika olur.çevresinin düzenlenmesi gerekir....