Merih Ünver''Tekrarlıyorum; “Ben hava alanına karşı değilim. Ama...”

Merih Ünver: Hava alanı yazıma gelen yorumlara cevaben!

Merih Ünver''Tekrarlıyorum; “Ben hava alanına karşı değilim. Ama...”

banner390
Merhih Ünver geçtiğimiz günlerde Karaman'a havalanı yapılması ile ilgili olarak bir yazı kaleme almış, yazısı da olumlu desteklerin yanından olumsuz tepkilerde almıştı.

Merih Ünver yazısı ile ilgili tepkilere cevaben yeni bir yazıyı daha kaleme aldı işte o yazısı; 
HAVA ALANI YAZIMA GELEN YORUMLARA CEVABEN!
20 Ekim tarihinde Karamana yapılacak olan hava alanı ile ilgili yazdığım yazıya takip ettiğim ve bana gelen bilgiler doğrultusunda çok sayıda yorum ve eleştiri geldi.
Buna gerçekten çok sevindim. Çünkü toplumu etkileyen olayları sorgulamak çok önemli. Bu yazıyı kaleme alırken düşündüğüm ve istediğim tam da buydu!
Bir yatırım yapılırken veya kentin sorunları çözülürken bunun halk ile paylaşılması, halkın önceliklerinin ve geleceğinin göz önüne alınması gerektiği.
Hatırlarsınız, seçim döneminde dilimden düşürmediğim bir söz vardı “Karaman’ı Karaman’lılarla birlikte yöneteceğiz” diyordum.
Halka detaylı bilgi verilmiyor, fikri sorulmuyor…
Bu yüzden de ben bana oy veren, vermeyen halk adına bunu görev biliyorum ve sorular soruyorum. Seçilmemiş de olsam, halka rağmen değil, halkla yönetimi sağlamaya katkıda bulunmak için…
Bazı okurlar iyi ki kazanamadığımı, ileri görüşlü olmadığımı, hizmete karşı olduğum yorumlarını yapmışlar.
Bazıları da “kara yolunun zaman kaybı olduğunu, uçak ile ulaşım rahatlığını”, “direk memlekete ulaşımın sağlanmasına neden karşı olduğumu” sormuşlar.
Bir havacı kardeşimiz de buranın uçuş okulu için kullanılacağını söylüyor. Bana kızıyor.
Olumlu ve hatta olumsuz olarak yapılan tüm yorumlara da saygım sonsuz…
Saygın hemşerilerim; sizleri çok iyi anlıyorum. Ben zamanın ne kadar değerli olduğunu biliyorum. Teknolojiyi, bilimi ve çağın getirdiği yenilikleri kullanmak gerektiğini savunur ve kullanırım da!
Yazıda da belirttim, ben halkın ve memleketimin çıkarları doğrultusunda yapılacak hiçbir yatırıma karşı değilim, tersine desteklerim.
Bazı gerçekleri kabul etmesek de hepimiz biliyoruz ki bu hava alanı ile birçok sorunumuz çözülmeyecek. Yapılacaksa baştan tüm sorunları görülsün, çözüm üretilsin, ondan sonra yapılsın.
Derdim bu!
Mesela; kaç kişinin yurt dışından Konya aktarmalı geldiğini biliyor musunuz? Ben söyleyeyim üçte biri bile değil.
Peki diğerleri nasıl geliyor Karaman’a?
Antalya ya da Adana aktarmalı.
Niye?
Çünkü; Konya ‘ya uçak bileti pahalı. Tercih edilmiyor!
Uçak biletleri Antalya ya da Adana kadar uygun mu, yoksa Konya’dan daha pahalı mı olacak?
Ya da kaç uçuş olacak. Yolcu olmadığı için kaç iptal yaşanacak biliyor muyuz?
Daha yeni bir arkadaşımın kızı İzmir’den Konya uçuşu iptal edildiği için İzmir-İstanbul -Konya aktarma yapmak zorunda kaldı. Konya’dan İzmir’e gitti fakat gittiği gibi rahat dönemedi. Üstelik bileti olmasına rağmen!
Sizce ben eğer kendi çıkarlarımı ve siyasi ikbalimi düşünsem böyle bir yazı kaleme alır mıydım?
Yoksa “aferin” deyip alkış tutar, hatta başka abzurt hizmetler de vaat etmez miyim?
Tekrarlıyorum; “ben hava alanına karşı değilim”, sadece bunun ne kadar yarar getireceğini, ne kadar zararı olacağını, bu kaynağın başka sorunların çözümünde kullanılıp kullanılmayacağını sorguluyorum. Sizlerin sorgulamasını teşvik edip ve yetkililerin de sorularımızı cevaplaması için yazıyorum.
Sonradan “eyvah” dememek için. “Başka şeyler yapılsaydı, Karaman köy olmaktan kurtarılsa” gibi söylemleri iş işten geçtikten sonra söylememek için. Zamanında düşünmek ve olası zararları baştan önlemek için.
Sorun benim hangi partiden olduğumla alakalı değil.
Sorun vatandaş olmakla ve vatandaşlık görevini yerine getirmekle alakalı!
Sorun tam olarak Karaman’a ve halka faydalı olmakla ilgili!
Yaptığınız tüm eleştiri ve yorumlar için teşekkür ediyor, hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum,''dedi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ahmetcan - 2 yıl önce
Ünverhanım ben yurtdışında yaşıyorum amsterdam dankonyaya uçuyorum sizin dediğinizgibi biletler çokda pahalı değil amsterdam antayauçsam hem kişibaşı 30euro veriyom hemde 5,6saat yogidiyom bunu hesap ettinizmiikihafta önce konya amsterdam 165euro antalya amsterdam 130euro farknerde sadece5,6saat yolculuk var sizin zihniyet ne olursa olsun sadece karşı çıkmak nasıl herçıkan kanunu anayasa mahkemesine taşıdığınızgibi sizinki sadece muhalefetolsun okadar
Avatar
Sabit küçükdemirci - 2 yıl önce
Hanfendinin açıklamalarından hangi partili olduğunu anlamak güç değil.zamanında köprüsü olmayan istanbula yapılacak köprüye bile karşı çıkmış,şimdilerde ise yapılan her büyük projeyi iptal istemiyle anayasa mahkemesine götüren bi sol partimiz var.her hali bağırıyor ben o partiliyim diye.bana en çok da ilerici olduklarını söylemeleri dokunuyor!
Avatar
Suni KARAMAN - 2 yıl önce
sayın merih ünver,ben sizin fikirlerinize katılmıyorum.nedeni
ise her yapılan yeni bir tesiis veya yeni bir şeyler belki bu şartlar altında olumsuz gibi gözükse de ilerleyen tarihlerde yapılacak olan hava alanı vatandaşlarımıza ve bizlerin çocuklarına o kadar fayda sağlayacak ;ki şu anda sizlerin ne kadar fayda sağlayacağı tartışmasına son noktayı koyacağına eminim.bu hava alanı yapılır ise belki de biletler bu günlerde pahalı olacak belkide hiç yolcu da gelmeyecek ama devlet bunun da mutlaka bir önlemini alacaktır.karaman a sadece yurt dışından gelen vatandaşlarımıza ait değil ki,bunun yanı sıra dışarda kaç tane öğrenci var kaç tane iş adamları var,ne kadar pazarlama piyasasından temsilciler geliyor, bunları da değerlendirmeye alırsanız ve karaman a ne kadar katkı sağlayacağınızı da değerlendirir iseniz evet artık buralara da şart diye değerlendiriyorum.
Avatar
ecevit - 2 yıl önce
Biz ailecek CHP liyiz ama artik bizim için bitmiştir. Avrupada kasabalarda bile hava alani var. Şirnakta bile var. Hakkariye yapiliyor. Ataturk istikbal goklerdedir demisti. Karsi cikmak karamanlilara hakarettir. Onurlu biriyse hemen özür dilesin.
Avatar
merdogan - 2 yıl önce
bir yandan 40 kişinin öldüğü eylemlerde pkk'lılara destek twit'leri atıyorsunuz, diğer yandan karaman'a yapılacak olan yatırıma kulp takıyorsunuz. o zaman gidin hakkari'den aday olun. kimle kol kola siyaset yapıyorsanız, kime destek veriyorsanız onlardan oy isteyin.
Avatar
müsafir - 2 yıl önce
haklı aslında. havalimanı gelse uçuş olacak mı? çoğu yerde var ama giden uçak yok ki? boşa gidiyor paralar.. havalimanı yerine bir teknokent kursalar daha iyi olur sanki? ha teknokent ilk zamanlar iş yapmasa da mühendislik fakültesi için ön ayak olur falan.
Avatar
Öğrenci - 2 yıl önce
Karaman havaalani bizi çok sevindirdi. Emeği geçenler sağolsun, onlari yürekten seçimlerde destekleyeceğiz.
Bu güzel hizmeti, gericiler, yobazlar, bağnazlar asla engelli yemeyecek.