banner455

Murat Koca’nın Kutlu Doğum Haftası Mesajı

Vali Murat Koca, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

banner444

Murat Koca’nın Kutlu Doğum Haftası Mesajı

Vali Murat Koca, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

14 Nisan 2015 Salı 10:16
224 Okunma
Murat Koca’nın  Kutlu Doğum Haftası Mesajı
banner416
Vali Murat Koca yayınladığı mesajda:”Âlemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğumunun 1444. yıl dönümünü idrak etmenin sevincini, huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Peygamber Efendimizin dünyaya gelişini kutlayacağımız 14 - 20 Nisan 2015 Kutlu Doğum Haftasındaki en büyük amaç, yüce dinimiz İslâmı ve onun Peygamberi Hz. Muhammed’i daha iyi anlayıp, idrak edebilmektir.

Hz. Peygamber Efendimiz, kabile asabiyetinin, zulmün ve haksızlığın en üst seviyeye çıktığı bir zamanda, tüm kötülüklere ve olumsuz davranışlara karşı insanlığa, sonsuza kadar huzurlu, mutlu, yaşanabilir bir hayat ve dünya düzeni hazırlamıştır.

Rahmet, sevgi, hoşgörü ve adalet gibi erdemli değerleri kişiliğinde toplamış olan Peygamber Efendimiz, hayatı boyunca insanları doğruluğa, iyiliğe ve yardımlaşmaya teşvik ederek, “Doğru olunuz; doğruluğa yöneliniz” sözüyle, asırlar öncesinden insanlığa yüksek bir ahlâk dersi vererek, onları olgunluğa davet etmiştir.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed’in günümüzde daha iyi anlaşılmasına, örnek hayatının tatbik edilmesine çok ihtiyaç vardır. Peygamberimizin doğumunun üzerinden geçen yaklaşık 14 asra rağmen, O’nun sözleri, tavsiyeleri, yaşayış ve hayatı algılama biçimi herkes için, özellikle sorumluluk taşıyanlar açısından çok önemli öğütler içermektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle Kutlu Doğum Haftası’nın kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesi dileğiyle tüm vatandaşlarımıza ve İslâm âlemine hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”dedi.

Son Güncelleme: 14.04.2015 10:18
Yorumlar

banner337

banner450

banner426

banner458