OCAKLARINA KAYA DÜŞTÜ

Ermenek’te meydana gelen kaya düşmesi sonucunda bir evin çatısında çökme oluştu. Afet sırasında evde bulunan ev halkı yara almadan kazayı atlattı.

OCAKLARINA KAYA DÜŞTÜ

banner390
OCAKLARINA KAYA DÜŞTÜ
İlgili Galeriye Git
Ermenek’te her yıl  1-2 defa kaya evlerin çatısına kaya düşüyor.  Ermenek’te 2015 ilk ayında Akçamescit Mahallesinde meydana gelen kaya düşmesi sonucunda bir evin çatısı çöktü.  Ermenek’te ikamet eden Sevcan Kuyumcu, ananesinin evinin çatısına düşen kaya afeti olayını gazetemize anlattı. Her yıl bu tarz kaya afetlerinin yaşandığını söyleyen Kuyumcu, “Kaya afetlerinden dolayı ağır hasar kayıpları oluşuyor. Şimdiye kadar can kaybı yaşanmadı. Ama önlem alınmazsa can kaybının yaşanması da kaçınılmaz olacaktır. Ben yetkilerle görüştüm tutanak tuttular. Karaman’a ve Konya’ya durumu açıklayan bir yazı yazacaklarını belirttiler. Buraların ıslah edilmesi için çalışmalar yapılıyor. Fakat ciddi anlamda bir gelişme yok” dedi.

Sevcan Kuyumcu, Ermenek’te meydana gelen kaya düşmelerinin önüne geçilebilmesi için yetkilere seslenerek bir an önce bu soruna çözüm bulunması gerektiğine vurgu yaptı. Kuyumcu, kaya düşmelerine önlem alınmadığı taktirde can kaybının kaçınılmaz olacağının da altını çizdi.

ADEM DEMİREL


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.