banner417

Özürlüler Haftası Kutlandı

Ermenek Kaymakamlığı Ali Rıza Alıçlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünce düzenlenen Özürlüler Haftası kutlama programı düzenlendi.

banner444

Özürlüler Haftası Kutlandı

Ermenek Kaymakamlığı Ali Rıza Alıçlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünce düzenlenen Özürlüler Haftası kutlama programı düzenlendi.

14 Mayıs 2012 Pazartesi 13:49
1116 Okunma
Özürlüler Haftası Kutlandı
banner416
             Programa Eski Devlet Bakanı Fikret Ünlü, Karaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Erkan, Ermenek Kaymakamı Hüseyin Sayın, Ermenek Belediye Başkanı Necati Akpınar, Ali Rıza Alıçlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Mehmet Yıldız ve vatandaşlar katıldı. Engelliler ve kuruluş hakkında bilgi veren kurum müdürü Mehmet Yıldız’ın ardından, Karaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Erkan bir konuşma yaptı.

            Erkan “ Engellilerin hayatın her alanında kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilmeleri temel bir insan hakkıdır. Bu bağlamda engelli vatandaşlarımızın maruz kaldığı eşitsizlikleri ortadan kaldırmak, istihdam yoluyla özgürleşmelerini, yaşam koşulları ve bakım hizmetlerini iyileştirmek, ön yargılarla mücadele etmek ve onlara güvenli bir gelecek sunmak en temel gayemizdir. Türkiye özürlüsü, yaşlısı, genci, çocuğu, kadını, erkeği “ Sen varsan, ben varım” anlayışı ve sorumluluğuyla daha da güçlenecektir. Engelliler haftası vesilesiyle bütün toplumumuzu bu alanda daha sorumlu davranmaya, daha yüksek bir hassasiyet göstermeye ve özgürlük sorununun çözümüne katkıda bulunmaya çağırıyorum.

            Engelliler haftasının engelli vatandaşlarımız ve dünyadaki engelliler için hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

            Kuruluş bünyesinde kalan engelliler tarafından oluşturulan folklor grubu danslarını sergilediler. Engelliler ritim grubu konser verdi. El sanatları sergilendi. Program Aile ve  Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Erkan‘ın hayırseverlere plaket takdimi ile son buldu.


Son Güncelleme: 15.05.2012 19:17
Yorumlar

banner447

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner450

banner296

banner426